2024-08-08 18:00

Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Zwycięskie Zagłębie, czyste konto Spěšnego

Zwycięskie Zagłębie, czyste konto Spěšnego

21 października 2022

Zagłębie Sosnowiec dopisuje kolejne trzy punkty do swojego konta w ligowej tabeli. Podopieczni Grzegorza Klicha wygrali przed własną publicznością 3:0, w spotkaniu tym czyste konto zachował Patrik Spěšný, który obronił 44 strzały.

Piątkowe spotkanie idealnie rozpoczęli hokeiści Zagłębia, którzy za sprawą Jarosław Rzeszutko już w 76 sekundzie meczu wyszli na prowadzenie. Po strzale Michała Bernackiego krążek zaplątał się gdzieś przed bramką Dominka Salamy, który skapitulował po szybkiej dobitce „Rzeszuta”. Aktywni sosnowiczanie mogli podwyższyć prowadzenie kilka minut później, jednak strzał z powietrza Tomasza Kozłowskiego zdołał wyłapać Salama. W ekipie gości najbardziej widoczni był Fin Juho Mäkelä i Szwed Sebastian Harila jednak próby ich skutecznie powstrzymywał bramkarz Zagłębia. Tercję zakończyła szybka kontra gospodarzy jednak Michal Kotlorz strzelił tuż przy słupku.

Na początku drugiej odsłony Niko Ahoniemi znalazł się w sytuacji sam na sam po stracie Michała Naroga lecz nie znalazł sposobu na pokonanie Spěšnego, który przycisnął krążek do ciała po strzale Fina. Chwilę później z drugiej strony tafli bliski szczęścia był Kamil Sikora jednak nie zdołał trafić w krążek wyłożony przez Tomasza Kozłowskiego. W 31 minucie goście mogli doprowadzić do remisu , tak się jednak nie stało bowiem krążek po strzale Krystiana Mocarskiego przeleciał nad poprzeczką bramki Zagłębia. Kilkanaście sekund później sosnowiczanie podczas gry w osłabieniu przeprowadzili kontrę, po której padła druga bramka – strzelcem kapitan Zagłębia, Tomasz Kozłowski. Tercję zakończyło uderzenie Sami Tamminena, który przymierzył w poprzeczkę.

W ostatniej odsłonie Zagłębie dwukrotnie stanęło przed szansą podwyższenia prowadzenia za sprawą podwójnej przewagi. O ile pierwsza została zmarnowana tak druga przyniosła trafienie, a krążek między parkanami zmieścił Dmytro Danyłenko. Przyjezdni również mieli swoje szanse w tym meczu jednak szczęście było dzisiaj przy Zagłębiu. Zarówno przy strzale Ahoniemi, który uderzył w słupek jak i udanym paradom Spěšnego.

Zagłębie Sosnowiec – Marma Ciarko STS Sanok 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

1:0 Jarosław Rzeszutko – Michał Bernacki, Tomasz Kozłowski (01:16)
2:0 Tomasz Kozłowski – Michał Bernacki, Jakub Michałowski (31:49, 4/5)
3:0 Dmytro Danyłenko – Jarosław Rzeszutko, Michał Naróg (56:51, 5/3)

Sędziowali: Paweł Breske (główny), Mateusz Niżnik (główny), Andrzej Nenko (liniowy), Sebastian Iwaniak (liniowy)
Minuty karne: 8-12
Strzały: 48-44
Widzów: 450

Zagłębie: P. Spěšný – M. Naróg, M. Kotlorz, P. Kogut, T. Kozłowski, J. Witecki – A. Khoperia, W. Andrejkiw, M. Bernacki, J. Rzeszutko, D. Piotrowicz – O. Krawczyk, J. Michałowski, D. Nahunko, N. Bucenko, K. Sikora – M. Piotrowski, S. Luszniak, D. Danyłenko, A. Dubinin, O. Rzekanowski.

STS Sanok: D. Salama – J. Höglund, K. Valtola, V. Heikkinen, S. Tamminen, N. Ahoniemi – B. Rąpała, W. Łysenko, S. Harila, J. Mäkelä, A. Pawlenko – B. Florczak, J. Karlsson, K. Filipek, K. Mocarski, T. Lahtinen – L. Miccoli, F. Sienkiewicz, D. Ginda, M. Dulęba.