2024-08-08 18:00

Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Zwycięstwo Podhala w ostatnim meczu kontrolnym

Zwycięstwo Podhala w ostatnim meczu kontrolnym

4 września 2021

Spotkanie w Nowym Targu nie było szczęśliwym zakończeniem serii meczów kontrolnych naszego zespołu, chociaż do samego końca sosnowiczanie walczyli o zwycięstwo. Zagłębie przed startem sezonu zasadniczego uległo Podhalu 3:4.

Na początku tego spotkania to właśnie Zagłębie pierwsze wyszło na prowadzenie po dwójkowej akcji Evgeniya Nikiforova i Aleksandra Vasileva. Jednak później to gospodarze mieli więcej okazji do zdobycia bramki. Mimo dwóch przegranych pojedynków z naszym bramkarzem przez Adriana Słowakiewicza i Gleba Bodnaruka ten drugi w 17. minucie wykorzystał zamieszanie pod bramką sosnowiczan i wyrównał wynik spotkania. Widowiskowym strzałem popisał się jeszcze Andrei Dubinin, jednak guma trafiła w poprzeczkę bramki gospodarzy. Pierwsza tercja zakończyła się remisem 1:1.

Druga część wynikiem nie odbiegała od pierwszej. Jednak teraz to zawodnicy Podhala cieszyli się przez siedem minut z prowadzenia. W 28. minucie Bartłomiej Neupauer pokonał Michała Czernika i dał tym samym swojej drużynie przewagę jednej bramki. W 35. minucie spotkania Oskar Jaśkiewicz po podaniu Martina Przygodzkiego ponownie doprowadził do remisu. Wynik nie uległ już zmianie.

Po niespełna sześciu minutach trzeciej tercji Zagłębie znowu mogło cieszyć się z prowadzenia w tym meczu. Vasilev przejął krążek na linii środkowej i pokonał bramkarza ,,Szarotek”. W 53. minucie Tauron Podhale grając w przewadze ponownie wyrównało. Drugi raz Michał Czernik skapitulował przed Bodnarukiem. Niestety, po niecałej minucie było już 4:3 dla gospodarzy. To trafienie rozstrzygnęło losy spotkania.

Tauron Podhale Nowy Targ – Zagłębie Sosnowiec 4:3 (1:1, 1:1, 2:1)

0:1 – Nikiforov – Vasilev (3:33),
1:1 – Bondaruk – Neupauer, Kolusz (16:05),
2:1 – Neupauer (27:41),
2:2 – Jaśkiewicz – Przygodzki (34:12),
2:3 – Vasilev (45:11),
3:3 – Bondaruk – Kolusz, Majoch (53:00),
4:3 – Franek – Bryniczka (53:59).

Podhale: Bizub – Kolusz, Mrugała, Nowożyłow, Neupauer, Bondaruk – Szurowski, Wsół, Majoch, Bryniczka, Franek – Tomasik, Michalski, Siuty, Słowakiewicz, Wielkiewicz – Sulka, Kamieniecki, Bochnak, T. Kapica, F. Kapica.

Zagłębie: Czernik – Naróg, Syroezhkin; Nikiforov, Vasilev, Bernacki – Bychawski, Jaśkiewicz; Przygodzki, Rzeszutko, Nahunko – Khoperia, Mickevic; Piotrowicz, T. Kozłowski, Rybchik – Luszniak, M.; Panzeca, Gniewek, Dubinin, Sikora.