DO MECZU POZOSTAŁO:

DNI

GODZ

MIN

2023-12-08 20:30

<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>268</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>270</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>272</b><br />
h

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / 60-tka Jakuba Nowaka. „Kuba” – życzymy dużo zdrowia!

60-tka Jakuba Nowaka. „Kuba” – życzymy dużo zdrowia!

20 września 2023

Dzisiaj 60. urodziny obchodzi Jakub Nowak. Ten wychowanek Zagłębia zagrał w naszym klubie na poziomie Ekstraklasy 29 spotkań i strzelił dwa gole. „Kuba” – wszystkiego najlepszego! Zgodnie z zagłębiowską tradycją, życzymy 117 lat!

 

W środę Jakub Nowak pojawił się w klubie na zaproszenie Leszka Baczyńskiego, Prezesa Honorowego Zagłębia. Solenizant otrzymał prezenty i gratulacje z okazji 60. urodzin. – Pamiętamy o naszych byłych piłkarzach, trenerach i działaczach, Zagłębie to jedna wielka rodzina – przypomina Prezes Baczyński.

Jakub Nowak zanim trafił do drużyny seniorskiej Zagłębia występował w zespołach trampkarzy i juniorów, zdobywając uznanie w oczach kolejnych trenerów. W Ekstraklasie w koszulce zagłębiowskiego klubu zadebiutował w sezonie 1982/83 zapisując na koncie 12 występów i dwie bramki. W sumie przez 4 sezony gry w najwyższej klasie rozgrywkowej odnotował 29 meczów i strzelił 2 gole.

Przykład „Kuby” jest potwierdzeniem tego, jak ważni w tym klubie byli i są wychowankowie, zawodnicy z regionu zagłębiowskiego – dowodzi wspomniany Leszek Baczyński, Prezes Honorowy Zagłębia.

Dodajmy, że „Kuba” był członkiem drużyny, która w sezonie 1984/85 zdobyła 5. miejsce w Ekstraklasie, najwyższe w ostatnich latach.

„Kuba” – wszystkiego najlepszego! Zgodnie z zagłębiowską tradycją, życzymy Ci 117 lat!

Foto: Andrzej Wydrychiewicz

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin