Wartości Klubu

Wizja Klubu

Wiodąca pozycja Klubu na płaszczyźnie sportowej i społecznej w Polsce.  Stworzyć Klub, z którego będzie dumny każdy kibic. 

Jesteśmy Klubem, który na swoim koncie ma wiele sukcesów – zarówno sportowych, jak i społecznych. Chcemy kultywować tradycję i budować w Klub w oparciu o nowoczesne zasoby, aby wrócić na szczyt.
Odgrywamy wiodącą rolę w obszarze społecznym w całym regionie – wychowaliśmy pokolenia znakomitych piłkarzy, kibiców, pasjonatów. Chcemy skutecznie zwiększać wartość naszej marki w oparciu o wyszkoloną kadrę, zarówno pionu sportowego, jak i pozasportowego.

Misja Klubu

Wszystko co robimy – robimy dla kibiców. Dla nich chcemy być najlepsi – wygrywać, toczyć boje, dawać radość i pouczcie przynależności do naszej Zagłębiowskiej Rodziny. 

Nasi wierni kibice są naszym najważniejszym zasobem – wiemy, że istniejemy 115 lat dzięki nim i dla nich. Chcemy działać jako zespół ludzi o wspólnych wartościach, pasjach i wrócić na szczyt.
Jesteśmy dumni z miana Klubu Regionu i naszym credo jest zrzeszać lokalną społeczność wokół Klubu – dawać kibicom emocję, poczucie dumy i wsparcia.

Cel

Naszym celem jest budowa stabilnego Klubu, który w przeciągu kilku sezonów wróci do Ekstraklasy – walczyć o najwyższe lokaty. Naszym celem pozasportowym jest kształtowanie szczególnie lokalnego społeczeństwa – poprzez szkolenie i wychowywanie adeptów, wsparcie lokalnej społeczności oraz osób potrzebujących.

Nasze zasoby

  • Szacunkowo ponad milion Kibiców w całej Polsce
  • Dziesiątki klubów partnerskich
  • Ponad 50 Sponsorów i Partnerów biznesowych
  • Jedna z najlepszych Akademii w Polsce
  • Współpraca z lokalnymi podmiotami tj. placówki opiekuńcze, szpitale.
  • Wykwalifikowana kadra

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin