2024-04-27 20:00

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / CLJ: Zagłębie przegrywa z Lechią. 10 goli przy Kresowej

CLJ: Zagłębie przegrywa z Lechią. 10 goli przy Kresowej

5 listopada 2022

Po dwóch spotkaniach na wyjeździe sosnowiczanie wrócili do walki o ligowe punkty na własnym boisku. W sobotnim meczu 13. kolejki Zagłębie przegrało po szalonym meczu z Lechią Gdańsk 4:6 (1:3). – Błędy indywidualne zadecydowały o porażce. Daliśmy rywalom za dużo prezentów – mówi Łukasz Nadolny, trener zespołu.

Goście w tym sezonie zgromadzili na swoim koniec 21 punktów. Lechia w 12 spotkaniach zanotowała 7 zwycięstw i 5 porażek. Tak samo jak Zagłębie, gdańszczanie jeszcze nie zremisowali meczu w lidze, a więcej punktów wywalczyli na swoim stadionie niż na wyjeździe.

Nasz zespół po zwycięstwie z Zawiszą i porażce z Górnikiem wrócił do rywalizacji w Sosnowcu. W tym sezonie Zagłębie punktuje jednak lepiej na boisku przeciwnika. Drużyna Łukasza Nadolnego wygrała dwa mecze w Bydgoszczy, zaś u siebie pokonała tylko Odrę Opole.

Do składu po przerwie spowodowanej kontuzją wrócił Jan Tomala. Dla trenera była to najlepsza informacja przed sobotnim spotkaniem. Kapitan Zagłębia to przecież lider defensywy, a w obronie miewaliśmy w ostatnich spotkaniach sporo problemów. W wyjściowej „11” znalazł się także Mateusz Kabała oraz Kacper Żądło, który ostatnio zmagał się z chorobą.

Spotkanie przy Kresowej rozpoczęło się lepiej dla gości, którzy już w 6 minucie zdobyli gola po błędzie naszego bramkarza. Zagłębie dążąc do wyrównania zaczęło popełniać błędy w wyprowadzeniu piłki. Jedną z pomyłek wykorzystał Marcel Bajko, który będąc „1 na 1” z Mateuszem Kabałą ulokował piłkę w siatce. Sosnowiczanie złapali kontakt po pięknym trafieniu w okienko Igora Gaszewskiego. Przed przerwą Lechia podwyższyła prowadzenie. Ponownie nasza defensywa podarowała piłkę rywalowi, a ten skorzystał z okazji.

Festiwal błędów w naszym wykonaniu. Kontrolujemy mecz, budujemy akcje i oddajemy piłki za darmo. Nie możemy tak robić, bo przeciwnik od razu zdobywa gole i musimy odrabiać straty – denerwował się po meczu trener Nadolny.

Początek drugiej odsłony to nawałnica Zagłębia. Sosnowiczanie w 7 minut odrobili straty i było 3:3 po golach Maksymiliana Śliwińskiego i Bartosza Zawojskiego. Później znowu w poczynania zespołu wkradł się chaos. – Mamy akcję na 4:3 i nie trafiamy z 5 metrów mając tylko bramkarza przed sobą. Lechia wznawia i wychodzi na prowadzenie. Robiliśmy co mogliśmy, walczyliśmy, goniliśmy wynik. Z perspektywy spotkania gratuluje drużynie walki i zaangażowania. To był dobry mecz rozgrywany na dużej intensywności. Stworzyliśmy mnóstwo sytuacji. Było z czego zdobywać gole. Musimy dalej pracować i eliminować błędy, żeby zdobywać punkty – dodał szkoleniowiec.

Zagłębie Sosnowiec – Lechia Gdańsk 4:6 (1:3)

0:1 Jakub Richert

0:2 Marcel Bajko

1:2 Igor Gaszewski

1:3 Marcel Bajko

2:3 Maksymilian Śliwiński

3:3 Bartosz Zawojski

3:4 Marcel Bajko