2024-04-27 20:00

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / CLJ: Zagłębie Sosnowiec – Lechia Zielona Góra 0:3 (0:2). Świetna seria przerwana

CLJ: Zagłębie Sosnowiec – Lechia Zielona Góra 0:3 (0:2). Świetna seria przerwana

24 marca 2024

Piłkarze Zagłębia Sosnowiec przegrali pierwszy mecz w tym roku w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów U17. Podopieczni Łukasza Nadolnego ulegli przy Kresowej Lechii Zielona Góra 0:3, co sprawiło, że „czerwono-zielono-biali” osunęli się w tabeli rozgrywek z szóstego na ósme miejsce.

Dzięki rosnącej formie, osiągniętej na początku rundy wiosennej w CLJ U17, piłkarze Zagłębia Sosnowiec umocnili swoją pozycję w górnej połowie tabeli i mogli zacząć coraz odważniej spoglądać w stronę ścisłej czołówki rozgrywek. Chcąc podtrzymać świetną serię, kluczowe było pokonanie na Kresowej Lechii Zielona Góra, która co prawda przed tym weekendem znajdowała się pod Zagłębiem w tabeli, ale 2024 rok jest dla zawodników z województwa lubuskiego równie znakomity. Dość powiedzieć, że zielonogórzanie po wznowieniu rozgrywek nie stracili jeszcze punktu, pokonując na wyjeździe Zagłębie Lubin i FASE Szczecin, a także odnosząc efektowne zwycięstwo 5:0 nad Arką Gdynia.

Można było się spodziewać, że walka o zwycięstwo w sobotnie popołudnie będzie niezwykle zażarta. Jak się jednak okazało, przyjezdni z Zielonej Góry wypunktowali podopiecznych Łukasza Nadolnego i jeszcze przed przerwą uczynili najlepszy możliwy użytek ze stałych fragmentów gry – rzutu karnego oraz rzutu rożnego.

Choć po zmianie stron gospodarze starali się złapać kontakt i jeszcze nawiązać walkę ze świetnie dysponowaną Lechią, Michał Ambroży ostatecznie zachował czyste konto do ostatniego gwizdka sędziego. Na dodatek w niemalże ostatniej akcji spotkania Zagłębie nadziało się jeszcze na szybką kontrę, którą na decydującą bramkę zamienił rezerwowy Mikołaj Górny.

Trener Łukasz Nadolny: – Dzisiaj byliśmy słabszym zespołem. Źle weszliśmy w mecz i straciliśmy zbyt prosto bramki. Taka niestety jest piłka, przyjmujemy ten wynik z pokorą i już rozpoczynamy przygotowania do następnego meczu z FASE w Szczecinie.

I tak jak już szkoleniowiec Zagłębia zapowiedział, jego podopieczni w Wielki Czwartek rozegrają już drugi na przestrzeni kilku tygodni mecz w Szczecinie. Początek wyjazdowego pojedynku z FASE o godzinie 12:00.