2024-04-27 20:00

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Korona Kielce – Zagłębie Sosnowiec 2:1 (0:0). Festiwal zmarnowanych okazji.

Korona Kielce – Zagłębie Sosnowiec 2:1 (0:0). Festiwal zmarnowanych okazji.

9 kwietnia 2022

W meczu 27. kolejki Fortuna 1 Ligi piłkarze Zagłębia Sosnowiec przegrali na wyjeździe z Koroną Kielce 1:2 (0:0). Najbardziej szkoda zmarnowanych sytuacji w pierwszej połowie spotkania. Znakomitą okazje do zdobycia gola miał m.in Szymon Sobczak. Honorowe trafienie dla Zagłębia zapisał Wojciech Szumilas.

Korona Kielce – Zagłębie Sosnowiec 2:1 (0:0)

1:0 Evgeniy Shikavka, 55 minuta

2:0 Filipe Oliveira, 67 minuta

2:1 Wojciech Szumilas, 74 minuta

Korona: Forenc – Corral (68′ Szymusik), Malarczyk, Podgórski (68′ Łukowski), Frączczak (89′ Kiełb), Takać (46′ Shikavka), Błanik (82′ Petrov), Danek, Oliveira, Sewerzyński, Zebić
Trener: Leszek Ojrzyński

Zagłębie: Gliwa – Bodzioch, Dalić (49′ Duriska), Kamiński (81′ Popczyk), Oliveira, Masłowski, Ryndak, Seedorf, Bryła (71′ Szumilas), Pawłowski (71′ Banaszewski), Sobczak (71′ Sanogo)

Witamy z Kielc!

W trakcie przygotowań do drugiej części sezonu nasz zespół rozegrał dwa mecze kontrolne w Kielcach. Pierwsze spotkanie wygrało Zagłębie 1:0 po golu Vamary Sanogo. W drugim spotkaniu padł remis 1:1, a gola dla sosnowiczan zdobył Mateusz Popczyk.

Mecz z Koroną we wrześniu był pierwszym spotkaniem ligowym jakie poprowadził Artur Skowronek. Bilans ligowy szkoleniowca w Sosnowcu to 6 zwycięstw – 5 remisów – 6 porażek.

Zagłębie przystępuje do tego spotkania po dwóch zwycięstwach i remisie. Niestety w dzisiejszym meczu zabraknie w składzie kontuzjowanych Dawida Gojnego i Filipa Borowskiego. Na lewym wahadle zagra Quentin Seedorf, a na prawym Dawid Ryndak.

Poza kadrą jest Dominik Jończy, który w Niepołomicach otrzymał 8 żółtą kartkę. Zagrożeni pauzą w następnej kolejce są Wojciech Szumilas (7 kartek), Szymon Sobczak (3 kartki) oraz Szymon Pawłowski (3 kartki).

W zespole Korony Kielce nie zagra dzisiaj Michał Koj. Obrońca pauzuje za żółte kartki.

W kadrze na dzisiejszy mecz znalazł się Mykyta Peterman. Ukraiński pomocnik został wypożyczony z FK Mariupol do końca maja 2022 roku.

Przypominamy i zachęcamy do przekazania 1% podatku na sosnowiecką Akademię. Wystarczy w swoim zeznaniu podatkowym wpisać numer KRS 0000498983.

Dzisiaj w wyjściowej „11” znalazł się Michał Masłowski. Pomocnik wraca do gry po ciężkiej kontuzji. Obszerny wywiad z „Masło” już w poniedziałek na naszej stronie www.

Dawid Ryndak ostatni raz w wyjściowym składzie znalazł się 3 grudnia w spotkaniu z Górnikiem Polkowice.

W sektorze gości pojawia się coraz więcej kibiców Zagłębia. Do Kielc przyjechało 300 fanów naszego zespołu.

Korona w ostatnim meczu pokonała Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1. Ozdobą spotkania był go w 94 minucie spotkania autorstwa Jacka Kiełba.

W głośnikach Final Countdown – a więc odliczamy do rozpoczęcia tego spotkania!

Piłkarze już wychodzą na murawę Suzuki Areny. Zagłębie dzisiaj w czarnym komplecie strojów.

1′ Zaczynamy!

3′ Stracił piłkę na lewej stronie Mateusz Bodzioch. Jacek Podgórski szybko przedziera się pod pole karne, piłka dociera na 16 metr, gdzie faulowany jest Michał Masłowski

4′ Seedorf wrzuca piłkę z lewego skrzydła prosto w ręce Forenca.

5′ Kilka dośrodkowań Korony z lewej strony boiska. Ostatecznie rzut rożny dla gospodarzy. Danek dośrodkowuje na 6 metr, zamieszanie w naszym polu karnym. Sytuację wyjaśnia Gliwa

7′ Błanik zakręcił Ryndakiem na 18 metrze, przełożył piłkę na prawą nogę i uderzył obok naszej bramki

8′ Masłowski odbiera piłkę na 30 metrze i podaje do Bryły, ten wypuszcza Sobczaka „sam na sam” z Forencem. Górą bramkarz Korony. Najlepsza akcja do zdobycia gola w tym spotkaniu.

12′ Po interwencji Dalicia piłka spada na 17 metr. Na strzał decyduje się Frączczak – uderzenie obok bramki.

16′ Malarczyk zagrywa piłkę na dobre 30 metrów. Zza sosnowieckiej obrony wyskakuje Frączczak i mocnym strzałem posyła piłkę w okolicach dalszego słupka naszej bramki.

18′ Rzut wolny dla Zagłębia na 17 metrze. Michał Masłowski wrzuca piłkę na 4 metr, wybija ją Filipe Oliveira ale prosto do Szymona Pawłowskiego. „Szymek” soczyście uderza przy słupku – broni Forenc.

21′ Takać otrzymuje podanie w naszym polu karnym, obraca się i strzela przy słupku. Kapitalna interwencja Gliwy!

24′ Strata piłki przez Szymona Sobczaka w momencie podania do Szymona Pawłowskiego. Goście ruszają z akcją i kończą ją strzałem Filipe Oliveiry z 20 metrów w sam środek bramki.

29′ Faulowany Szymon Pawłowski na 28 metrze. Michał Masłowski zagrywa na dalszy słupek, a Forenc piąstkuje za linie boczną

31′ Przerwa w grze. Kibice Korony wrzucili we własne pole karne setki serpentyn. Szkoda, że w momencie kiedy atakowało Zagłębie…

34′ Pawłowski, Oliveira i Sobczak oddawali strzały w jednej akcji – uderzenia najpierw blokowane, a Sobczaka niecelne.

35′ Po rzucie rożnym Zagłębia piłkę przejmuje Błanik i pędzi w kierunku sosnowieckiej bramki, podanie do Podgórskiego skasowane przez naszą obronę.

37′ Oliveira wpada lewą flanką w pole karne i posyła podanie na 11 metr. Ryndak źle trafia w piłkę, a ta szybuje wysoko nad poprzeczką.

40′ Błąd Dalicia na 25 metrze. Piłkę przejmuje Frączczak i na nasze szczęście uderza obok bramki.

42′ Szybka akcja Zagłębia. Sobczak obraca się na linii pola karnego, odgrywa do Pawłowskiego, a „Szymek” strzela obok słupka.

43′ Bryła odbiera piłkę rywalowi, zagrywa do Pawłowskiego, ten szybko oddaje futbolówkę do prawej strony i Bryła będąc „sam na sam” z Forencem uderza zewnętrzną częścią stopy nad poprzeczką. Arbiter później wraca jednak do miejsca odbioru piłki i odgwizduje faul na zawodniku Korony.

45′ Sędzia dolicza 3 minuty.

45+3′ Koniec I połowy!

Bardzo dobre 45 minut w wykonaniu obu zespołów. Korona oddała 8 strzałów – Zagłębie 5. Najlepsze okazje do zdobycia gola mieli Szymon Sobczak i Patryk Bryła.

46′ Rozpoczynamy II połowę!

Zmiana w Koronie. Dalibora Takacia zmienia Evgeniy Shikavka. Zagłębie bez zmian.

47′ Rożny dla Zagłębia. Masłowski wrzuca piłkę na 5 metr, Oliveira główkuje nad bramką.

47′ Kolejny rzut rożny. Masłowski zagrywa w pole karne, Korona pozbywa się piłki posyłając ją do prawego skrzydła. Ryndak szybko przejmuje i podaje w „16”, Oliveira z pierwszego kontaktu strzela obok bramki.

49′ Zmiana w naszym zespole. Lukas Duriska zmienia Vedrana Dalicia.

50′ Faulowany Oliveira. Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu – Adam Frączczak.

53′ Nasza obrona zatrzymuje uderzenie głową Podgórskiego.

55′ 1:0 Shikavka

Podgórski wrzuca piłkę z prawego skrzydła w pole karne, Duriska nie upilnował Shikavki. Napastnik Korony uderza głową i pokonuje Gliwę.

61′ Rożny dla Korony. Malarczyk z 5 metrów nie trafia w światło bramki. Uff…..

67′ 2:0 Filipe Oliveira

Pressing Korony i błąd Bodziocha na lewej stronie boiska. Piłkę przejmuje znowu Podgórski, zagrywa na 16 metr a Filipe Oliveira uderza pod poprzeczkę.

71′ Zmiany w Zagłębiu. Szumilas, Banaszewski, Sanogo zmieniają odpowiednio Pawłowskiego, Bryłę, Sobczaka

74′ 2:1 Wojtek Szumilas!!!!!!!!!

Rzut wolny. Wojtek Szumilas ustawił piłkę na 25 metrze. Wydawało się, że będzie dośrodkowywał. Wojtek oddaje jednak strzał obok muru czym zaskakuje Forenca!

81′ Świętujący dzisiaj swoje 21 urodziny Mateusz Popczyk zmienia Wojtka Kamińskiego.

90′ Popczyk uderza głową po dośrodkowaniu Szumilasa – piłka jednak przelatuje obok bramki.

90+3′ Rożny dla Zagłębia. W polu karnym zameldował się nawet Michał Gliwa. Wojtek Szumilas zagrywa w „16” jednak nie jesteśmy w stanie sfinalizować akcji.

Koniec meczu! Niestety przegrywamy w Kielcach 1:2