Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Koszykarki zaczęły od zwycięstwa!

Koszykarki zaczęły od zwycięstwa!

18 października 2022

W trakcie minionego weekendu zespoły ligowe z Zagłębia Dąbrowskiego grały ze zmiennym szczęściem. Jako ostatnie do rywalizacji przystąpiły koszykarki MB Zagłębia Sosnowiec, które pokazały się z jak najlepszej strony wygrywając wysoko z beniaminkiem z Pruszkowa. Wygrały także siatkarki Płomienia, siatkarze MKS-u Będzin i hokeiści, którzy mają za sobą dwie dogrywki. Jedną zwycięską, drugą – przegraną. Martwi porażka piłkarek nożnych Czarnych Antrans we Wrocławiu ze Śląskiem. Coś złego dzieje się z naszymi paniami… Ale wierzymy, że nastąpi przebudzenie i wreszcie pokażę one lwi pazur..

 

PIŁKA NOŻNA – FORTUNA 1. LIGA
Podbeskidzie Bielsko-Biała -Zagłębie Sosnowiec 2:2 (1:0)
1:0 Kamil Biliński, 14 minuta
1:1 Szymon Sobczak, 46 minuta
2:1 Kamil Biliński, 60 minuta
2:2 Dominik Jończy, 90+10 minuta
Podbeskidzie: Igonen – Bonifacio, Mikołajewski, Wypych, Markov – Janota (79′ Celtik), Jodłowiec (74′ Polkowski), Misztal, Simonsen, Goku (90+4 Milasius) – Biliński K (79′ Drzazga.
Trener: Dariusz Źuraw
Zagłębie: Gliwa – Ziółkowski (72′ Borowski), Jończy, Bykov, Gojny (K) – Bryła (46′ Masłowski), Rozwandowicz, Szumilas, Banaszewski (79′ Kulawiak) – Pawłowski – Fabry (46′ Sobczak).
Trener: Artur Skowronek
Sędziuje: Patryk Gryckiewicz z Torunia.
Żółte kartki: Markov, Misztal, Janota, Bonifacio – Bykov, Masłowski, Jończy.
Czerwona kartka: Bonifacio (90′ – druga żółta kartka)
Widzów: 3699.

POLSKA HOKEJ LIGA

KH Energa Toruń – Zagłębie Sosnowiec 5:4 (1:1, 1:1, 2:2, d. 1:0)
1:0 Elias Elomaa – Illa Korenczuk (07:58)
1:1 Patryk Kogut – Jarosław Rzeszutko, Damian Piotrowicz (11:34, 5/4)
1:2 Jakub Witecki (21:58)
2:2 Niki Koskinen – Illa Korenczuk, Elias Elomaa (23:38, 5/4)
3:2 Patrik Szécsi – Michał Kalinowski (41:25)
4:2 Mark Viitanen – Kamil Kalinowski, Niki Koskinen (49:46, 5/3)
4:3 Dmytro Danyłenko – Michał Bernacki (57:16, 5/4)
4:4 Jarosław Rzeszutko – Dominik Nahunko (58:36)
5:4 Patrik Szécsi (60:19)
Sędziowali: Tomasz Radzik, Mateusz Bucki (główni) – Maciej Byczkowski, Grzegorz Cytawa (liniowi)
Minuty karne: 10-12
Strzały: 40-28
Widzów: 820
KH Toruń: M. Studziński – J. Ahonen, P. Szécsi, M. Kalinowski, K. Kalinowski, J. Wenker – E. Augstkalns, J. Gimiński, E. Jeskanen, N. Koskinen, M. Viitanen – A. Jaworski, R. Robertson, I. Korenczuk, E. Elomaa, M. Syty – O. Bajwenko, S. Maćkowski, M. Zając, T. Szyrokow, D. Olszewski.
Zagłębie: P. Spěšný – M. Naróg, M. Kotlorz, P. Kogut, T. Kozłowski, J. Witecki – A. Khoperia, W. Andrejkiw, M. Bernacki, J. Rzeszutko, D. Piotrowicz – O. Krawczyk, J. Michałowski, D. Nahunko, N. Bucenko, K. Sikora – A. Gniewek, S. Luszniak, D. Danyłenko, A. Dubinin, O. Rzekanowski.

Zagłębie Sosnowiec – Comarch Cracovia 5:4 (2:1, 2:3, 0:0, d. 1:0)
1:0 Michał Naróg – Patryk Kogut (10:05),
2:0 Jakub Witecki – Patryk Kogut (13:44),
2:1 Patryk Wronka – Damian Kapica (14:04),
2:2 Antoni Dziurdzia – Marek Račuk (35:33),
2:3 Robert Arrak – Radosław Sawicki, Roman Rác (36:06, 5/4),
2:4 Jakub Šaur – Patryk Wronka (36:19),
3:4 Nikita Bucenko – Dominik Nahunko (36:35),
4:4 Damian Piotrowicz – Jarosław Rzeszutko, Michał Bernacki (39:00),
5:4 Patryk Kogut – Tomasz Kozłowski (61:17, 4/3).
Sędziowali: Andrij Kicza, Paweł Kosidło (główni) – Serhij Charaberiusz, Michał .Żak (liniowi).
Minuty karne: 10-8.
Strzały: 32-33.
Widzów: 500.
Zagłębie: P. Spěšný (2) – M. Naróg, M. Kotlorz (2); P. Kogut, T. Kozłowski, J. Witecki – A. Khoperia, W. Andrejkiw (2); M. Bernacki, J. Rzeszutko, D. Piotrowicz – O. Krawczyk, J. Michałowski; D. Nahunko, N. Bucenko, K. Sikora (2) – A. Gniewek, K. Opiłka; M. Piotrowski, A. Dubinin (2), O. Rzekanowski.
Cracovia: R. Stojanovič – A. Ježek, D. Kapa; M. Kasperlík, R. Rác, R. Sawicki – P. Husák, E. Němec (2); P. Wronka (2), V. Polák, D. Kapica – J. Šaur, J. Gula; S. Brynkus, M. Račuk, Š. Csamangó – D. Tynka; M. Michalski, R. Arrak (4), A. Dziurdzia.

PIŁKA NOŻNA KOBIET – EKSTRALIGA
Śląsk Wrocław – Czarni Sosnowiec 3:1 (0:1)
Bramki: Aleksandra Dudziak 58, Natalia Sitarz 64, Joanna Wróblewska 72 – Katarzyna Jaszek 45.

PIŁKA RĘCZNA MĘŻCZYZN – LIGA CENTRALNA
MKS Wieluń – Zagłębie HT Sosnowiec
Sobota, 22 października, godz. 18:30

SIATKÓWKA KOBIET – 1. LIGA
Trans-Ann Płomień Sosnowiec – MKS Sokół Mogilno 3:0
(25:23, 23:15, 25:21)
Płomień: Kaczmarzyk (11), Kurerowa (1), Nowak (14), Głodzińska (14), Lszczyk (10), Deptuch (8), Samul (libero) oraz Wróbel, Śmietana, Natanek (2)
Sokół: Kohut (7), Czuprynika (8), Jóźwiak (1), Fojucik (8), Szczygioł (9), Pawlak (4), Łuczak (libero) oraz Marcyjanik, Przybyło (3), Mazurczak (2), Piszcz, Pilarczyk, Koziorowska (libero).

SIATKÓWKA MĘŻCZYZN – TAURON 1. LIGA
Legia Warszawa – MKS Będzin 0:3 (24:26, 19:25, 18:25)
Legia: Akala (8), Szewczyk, Romanutti (10), Stępień (8), Kozłowski (3), Gawrzydek (7), Tomczak (libero) oraz Sumara (libero), Leliwa (1), Szczepaniak (1), Gregorowicz (2), Bobrowski, Szlęzak i Prokopczuk (1)

MKS: Macionczyk (1), Teppan (12), Piwowarczyk (5), Swodczyk (5), Koppers (16), Rohnka (5), Olenderek (libero) oraz Frąc (1), Gonciarz (1), Woźniak (1) i Ptaszyński (5)

KOSZYKÓWKA KOBIET – ENERGA BASKET LIGA
MB Zagłębie Sosnowiec – MKS Pruszków 74:51 (23:9, 14:15, 17:20, 20:7)
MB Zagłębie: Wojtala 11, January 22, Urbaniak-Dornstauder 14, Zempare 16, Mistinova 5 – Jarząb, Wojtylas, Grzenkowicz 4, Wnorowska 2.
MKS Pruszków: Berezowska 18, Marciniak 7, Parysek-Bochniak 8, Papiernik 12, Masłowska – Sawicka 3, Świeżak 3, Zaborska, Frojdenfal, Dmochewicz.

KOSZYKÓWKA MĘŻCZYZN – ENERGA BASKET LIGA
BM Stal Ostrów Wielkopolski – MKS Dąbrowa Górnicza 85:76  (20:15; 18:17; 24:19; 23:25)
MKS Dąbrowa Górnicza: Trevon Bluiett – 27 pkt., Alonzo Verge Jr. – 23 pkt., Martin Krampelj – 12 pkt., Matthias Tass – 12 pkt., Jarosław Mokros – 2 pkt., Joseph Chealey – 0 pkt., Patryk Wilk – 0 pkt., Wiktor Rajewicz – 0 pkt., Marcin Piechowicz – 0 pkt., Kacper Radwański – 0 pkt.
BM Stal Ostrów Wielkopolski: Damian Kulig – 24 pkt., Adonis Thomas – 16 pkt., Nemanja Djurišić – 10 pkt., Quentin Snider – 9 pkt., Jakub Garbacz – 8 pkt., Ojars Silins – 7 pkt., Aigars Skele – 6 pkt., Aleksander Załucki – 5 pkt., Filip Siewruk – 0 pkt.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin