<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>268</b><br />
h<br />
h<br />
h

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / MFK Rużomberok – Zagłębie Sosnowiec 2:1 (1:1). Pierwsze koty za płoty…

MFK Rużomberok – Zagłębie Sosnowiec 2:1 (1:1). Pierwsze koty za płoty…

20 stycznia 2024

Piłkarze Zagłębia rozpoczęli gry sparingowe od porażki 1:2 (1:1) z MFK Rużomberokiem, aktualnie 8. zespołem słowackiej Ekstraklasy. Jedynego gola dla sosnowiczan strzelił Marek Fabry. W najbliższą środę nasza drużyna zagra w Sosnowcu (godz. 11:00) z III-ligowym Rekordem Bielsko-Biała.

MFK Rużomberok – Zagłębie Sosnowiec 2:1 (1:1)

0:1 Marek Fabry, 5 minuta

1:1 Samuel Lavrincik, 44 minuta

2:1 Jan Maslo, 60 minuta

MFK (skład wyjściowy): Tapaj – Mrva, Tuczny, Sefćik, Lavrinćik – Hladlik, Gabriel, Zsigmund, Selecky, Chrien – Luteran.
Trener: Ondrej Smetana

Zagłębie (I połowa): Kos (32, Sorcan) – Caliński, Dalić, Jończy, Pavić – Zielonka (32′ Troć), Bonecki, Rozwandowicz, Wrzesiński – Fabry, Biliński.

Zagłębie II: Sorcan (60′ Siuta) – Ziemann, Machała, M. Wybański, Matynia – Troć (60′ Klupś), Guezen, Karwot (75’Bębenek), Valencia, Camara – Zieliński.
Trener: Alaksandr Chackiewicz

Żółte kartki: Meik Karwot

RELACJA LIVE

PROSIMY ODŚWIEŻAĆ STRONĘ!

1’ Rozpoczął się pierwszy mecz sparingowy Zagłębia przed rundą wiosenną Fortuna 1. Ligi. Gramy na dwa składy, w tym wyjściowym mamy dwóch napastników: Marka Fabry’ego i Kamila Bilińskiego.

Po ładnej akcji Zagłębia i zagraniu Konrada Wrzesińskiego, Marek Fabry ładnym uderzeniem po długim roku zdobywa prowadzenie.

8′ Odpowiedź gospodarzy – po strzale jednego z graczy Rużomberoka piłka trafia w słupek.

12′ Kolejny stały fragment gry w wykonaniu Rużomberoka i kolejna szansa miejscowych. Tym razem piłka trafia w jednego z naszych graczy. Gospodarze reklamowali rękę i domagali się jedenastki, ale sędzia słusznie nie użył gwizdka.

18′ Mieliśmy dużo szczęścia – w dogodnej sytuacji był Jan Hladik, ale zawodnik MFK trafił z bliska w dobrze ustawionego Vedrana Dalicia.

28′ Aktywny Wrzesiński, który zmienił się stronami z Zielonką szarżował po prawej stronie, ale po wbiegnięciu w pole karne stracił piłkę.

32′ Dwie zmiany w naszej drużynie: w bramce mamy teraz Gregę Sorcana, natomiast Za Zielonkę wszedł Adrian Troć.

35′ Rzut wolny z odległości niewiele ponad 20 metrów wykonał Sebastian Bonecki. Piłka po jego uderzeniu trafiła w mur i mieliśmy rzut rożny.

36′ Po wspomnianym rogu głową strzelał Troć, a piłka trafiła w boczną siatkę bramki gospodarzy.

37′ Po raz kolejny ratują nas obrońcy. W sytuacji bramkowej znalazł się Jan Hladik. Po jego strzale futbolówka ominęła naszego bramkarza, ale na linii bramkowej był Dominik Jończy, który wyekspediował piłkę nogą.

42′ Nieudany strzał z dystansu Fabry’ego. Piłka daleko od bramki gospodarzy.

Piękne uderzenie z 20 metrów Lavrincika. Piłka wylądowała idealnie pod poprzeczką naszej bramki.

45′ Arbiter kończy I połowę sparingu w Rużomberoku. Mamy remis 1:1, ale – przyznajmy bez ogródek – inicjatywa i sytuacje bramkowe po stronie gospodarzy.

46′ Drugą połowę rozpoczęliśmy w następującym składzie: Sorcan – Ziemann, Machala, M. Wybański, Matynia – Troć, Guezen, Karwot, Valencia, Camara – Zieliński.

57′  Żółtą kartkę za faul obejrzał Meik Karwot.

Po rzucie rożnym gospodarze zdobywają bramkę za sprawą Jana Maslo. Sędzia po chwili wahania wskazał na środek, uznając, że piłka przekroczyła linię bramkową.

60′ Tymek Klupś zmienia Adriana Trocia, a w bramce pojawia się Kacper Siuta.

68′ Po składnej akcji Zagłębia Meik Karwot zbyt lekko uderzył piłkę i bramkarz MFK nie miał żadnych problemów, by ją złapać.

75′ W miejsce Meika Karwota na boisku oglądamy Kamila Bębenka.

90′ Koniec meczu w Rużomberoku. 2:1 wygrywa MFK, 8. zespół słowackiej Ekstraklasy. Jedynego gola dla Zagłębia strzelił Marek Fabry.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin