DO MECZU POZOSTAŁO:

DNI

GODZ

MIN

2023-02-11 20:00

<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>268</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>270</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>272</b><br />
h

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Pierwszy trening pod balonem. Entuzjazmu aż nadto…

Pierwszy trening pod balonem. Entuzjazmu aż nadto…

5 stycznia 2023

W hali pod balonem odbył się pierwszy w 2023 roku trening Zagłębia. Poprowadził go Dariusz Dudek, nowy-stary szkoleniowiec sosnowiczan w asyście nowego sztabu. – Entuzjazmu jest aż nadto! – stwierdził krótko trener Dudek.

 

W inauguracyjnych zajęciach wzięło udział 26 piłkarzy, w tym trzech bramkarzy: Michał Gliwa, Mateusz Kos i Kacper Siuta, którymi zajmował się Matko Perdijić. Jeśli chodzi o nowych zawodników, to z drużyną ćwiczył doskonale znany w Sosnowcu Konrad Wrzesiński, który podpisał kontrakt ważny do 30 czerwca 2024 roku z opcją przedłużenia. To nie koniec zmian personalnych, ale o ewentualnych szczegółach będziemy informowali w stosownym czasie.

We wspomnianym gronie 26 piłkarzy byli także młodzi zawodnicy wywodzący się z naszej Akademii, którzy już wcześniej trenowali z pierwszym zespołem. To Igor Dziedzic, Bartosz Chęciński, Maksym Niemiec, Michał Barć, Aleksander Piątek i wspomniany Kacper Siuta.

Sosnowiczanie mieli w czwartek jeden trening, w świąteczny piątek czekają ich podwójne zajęcia, natomiast na sobotę zaplanowano jeden trening.

W trakcie pierwszych zajęć na twarzach piłkarzy gościł uśmiech, poza tym widoczny był entuzjazm. Wiadomo – głód piłki robi swoje.

Jeżeli chodzi o pierwszy trening, a wiadomo, że nastąpiła zmiana trenera, to jest to taki moment, że tego entuzjazmu jest aż nadto – uśmiecha się trener Dariusz Dudek, który z dużym optymizmem podchodzi do kwestii przygotowań zespołu do rundy wiosennej Fortuna 1 Ligi.

Na pewno każdy piłkarz będzie robił wszystko, by pokazać mi, że zasługuje na pierwszy skład. Ta rywalizacja od pierwszego dnia, pierwszego treningu jest i ona taka będzie. Nie ma lepszej motywacji dla piłkarza niż dobry kolega, który cały czas powoduje tę presję, tę rywalizację, tę konkurencję i to jest najlepszy… trener. W zespołach, w których jest duża rywalizacja, tam naprawdę nie trzeba trenera. Myślę, że z dnia na dzień nasz zespół będzie rósł i będziemy się rozwijać jako klub – dodaje szkoleniowiec Zagłębia.

W tym sezonie Zagłębie nie wyjedzie na zimowe zgrupowanie, przygotowania do rundy wiosennej Fortuna 1 Ligi prowadzone będą głównie na własnych obiektach. – Zagłębie ma bardzo dobre warunki do treningu i naprawdę nie potrzeba nigdzie jeździć, odśnieżać, malować… Trzeba zrobić wszystko, by ten trening miał jakość. I tak do tego wszyscy podchodzimy. Myślę, że warunki, które zaproponował nam klub są bardzo dobre. Tym bardziej, że pierwszy mecz zaczynamy wcześniej. Okres przygotowawczy jest 5-tygodniowy. Ja osobiście chciałbym 8-tygodniowy (uśmiech!), ale wiadomo, że tego nie mogę mieć. Natomiast zrobimy wszystko, by w pierwszym meczu z Arką być bardzo dobrze przygotowanym – zapewnia trener Dudek.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin