DO MECZU POZOSTAŁO:

DNI

GODZ

MIN

2024-07-21 19:35

<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>268</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>270</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>272</b><br />
h

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Półfinałowe potknięcie MKS-u Będzin, rehabilitacja „Płomyczków”

Półfinałowe potknięcie MKS-u Będzin, rehabilitacja „Płomyczków”

2 maja 2023

Najważniejsze wydarzenia minionego weekendu, jeśli chodzi o występy zespołów Zagłębia Dąbrowskiego działy się pod siatką. Niestety, zawodnicy MKS-u Będzin nie udźwignęli roli faworyta i przegrali pierwsze półfinałowe spotkanie play-off z Visłą Proline Bydgoszcz. W najbliższy czwartek rewanż i mamy nadzieję, że w mieście nad Brdą będzinianie wezmą rewanż i doprowadzą do 3 spotkania. Trzecie spotkanie mieliśmy natomiast w rywalizacji Trans-Ann Pomienia z Sokołem Mogilno. „Płomyczki” wygrały dwa mecze w Milowicach i awansowały do turnieju finałowego. Brawo dziewczęta trenera Zabielnego!

 

FORTUNA 1. LIGA
Zagłębie Sosnowiec – ŁKS Łódź 1:0 (1:0)
1:0 Maks Rozwandowicz, 9 minuta (asysta: Wojciech Szumilas)
Zagłębie: Kos – Borowski, Jończy (87′ Guezen), Bykow, Ziemann – Wrzesiński (72′ Bryła), Bonecki, Rozwandowicz, Banaszewski – Szumilas (72′ Karwot) – Sobczak (87′ Fabry).
Trener: Marcin Malinowski
ŁKS: Bobek – Dankowski (87′ Kelechukwu), Monsalve, Marciniak – Spremo (87′ Glapka), Kort (46′ Śliwa), Okhronchuk (46′ Nowacki), Mokrzycki, Jurić (59′ Janczukowicz) – Trąbka – Szeliga.
Trener: Kazimierz Moskal
Sędziował: Łukasz Kuźma z Białegostoku
Żółte kartki: Ziemann, Guezen – Monsalve, Marciniak, Nowacki
Widzów: 6440

ORLEN EKSTRALIGA KOBIET
AP Orlen Gdańsk – Czarni Sosnowiec 0:0

SIATKÓWKA MĘŻCZYZN – TAURON 1. LIGA
MKS Będzin – BKS Visła Proline Bydgoszcz 2:3 (25:14, 25:21, 23:25, 26:28, 11:15)
MKS: Macionczyk (3), Usowicz (5), Pietruczuk (17), Frąc (21), Swodczyk (10), Koppers (11), Olenderek (libero) oraz Ratajczak (1), Teppan, Piwowarczyk, Rohnka i Ptaszyński
Visła: Krysiak (25), Elgert (1), Wierzbicki (14), Gutkowski, Radziwon (11), Cieślik (8), Jędruszczak (libero) oraz Bonisławski (libero), Śliwka (13) i Szczechowicz
MVP: Maciej Krysiak
Stan rywalizacji (do 2 zwycięstw): 1-0 dla Visły

SIATKÓWKA KOBIET – 1. LIGA
Trans-Ann Płomień Sosnowiec – Sokół Mogilno 3:0 (25:21, 25:23, 30:28)
Płomień: Laskowska, Kurerowa, Nowak, Głodzinska, Laszczyk, Deptuch, Samul (libero)
Sokół: Przybylo, Stroiwąs, Kohut, Jóźwiak, Skrzypkowska, Szczygioł Marcyjanik, (libero)
MVP: Ksenia Kurerowa

Trans-Ann Płomień Sosnowiec – MKS Sokół Mogilno 3:1 (25:17, 20:25, 25:17, 25:18)
Stan rywalizacji play-off ( do dwóch zwycięstw): 2:1 dla Płomienia Sosnowiec, który awansował do turnieju finałowego)
Płomień: Laszyczk, Kurerova, Laskowska, Nowak, Deptuch, Głodzińska, Samul (libero) oraz Kłoda, Śmietana, Natanek,
Sokół: Skrzypkowska, Szczygioł, Stroiwąs, Kohut, Przybyło, Jóźwiak Maryjanik (libero) oraz Łuczyszyn
MVP: Olga Samul

PIŁKA RĘCZNA MĘŻCZYZN – LIGA CENTRALNA
Grot Blachy Pruszyński Anilana Łódź – Zagłębie Handball Team Sosnowiec
Sobota, 6 maja, godz. 18:00
Hala Sportowa w Łodzi

Zagłębie Handball Team Sosnowiec – ORLEN Upstream SRS Przemyśl
Sobota, 13 maja, godz. 17:00
Hala MOSiR w Sosnowcu, Żeromskiego 4C

KOSZYKÓWKA MĘŻCZYZN – ENERGA BASKET LIGA
Polski Cukier Start Lublin – MKS Dąbrowa Górnicza  91:89 (22:25; 18:23; 22:23; 29:18)
MKS Dąbrowa Górnicza: Gerry Blakes II – 32 pkt., Trevon Bluiett – 17 pkt., Maciej Kucharek – 11 pkt., Wiktor Rajewicz – 10 pkt., Kacper Radwański – 9 pkt.,  Jarosław Mokros – 5 pkt., Marcin Piechowicz –  5 pkt.
Polski Cukier Start Lublin: Cleveland Melvin – 28 pkt., Mateusz Dziemba – 13 pkt., Dayshon Hassan Smith – 11 pkt., Gabe Devoe – 10 pkt., Kacper Młynarski – 8 pkt., Benas Griciunas – 8 pkt., Bartłomiej Pelczar – 5 pkt., Klavs Čavars – 5 pkt., Michał Krasuski – 3 pkt., Troy Barnies – 0 pkt.

 

 

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin