Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Puchar Polski: Ostoja Żelisławice – Zagłębie II Sosnowiec 0:7 (0:3). Efektowny awans Dwójki

Puchar Polski: Ostoja Żelisławice – Zagłębie II Sosnowiec 0:7 (0:3). Efektowny awans Dwójki

20 września 2023

W 2. rundzie Pucharu Polski – Podokręg Sosnowiec piłkarze drugiej drużyny Zagłębia wysoko pokonali Ostoję Żelisławice 7:0 (3:0). Nasz zespół nie miał żadnych problemów z pokonaniem niżej notowanego rywala, a końcowy wynik mógł być jeszcze wyższy…

Rywal to aktualnie 8. zespół klasy okręgowej (Grupa 4: Katowice – Sosnowiec), z którym sosnowiczanie nie mieli żadnych problemów boiskowych. W 10. minucie grający asystent trenera Maciej Małkowski chytrym strzałem z rzutu wolnego trafił do siatki. Piłka jeszcze po drodze odbiła się od pleców bramkarza i mieliśmy prowadzenie Dwójki. Ta sytuacja jeszcze bardziej zachęciła nasz zespół do zdecydowanych ataków, by szybko zapewnić sobie pucharowy awans.

Z dobrej strony pokazał się w Żelisławicach Jan Janosz, który wrócił do gry po dłuższej przerwie i wystąpił nie tak dawno w Gliwicach w pojedynku z rezerwami Piasta. Widać postęp w grze Janka, który w 25. minucie – po podaniu Małkowskiego – strzałem głową dał sosnowiczanom drugiego gola.

Na trzeciego nie trzeba było długo czekać, minutę później Szymon Celej, po solowej akcji, posłał piłkę do celu. W drugiej połowie sosnowiczanie zdobyli jeszcze 4 gole, a ten ostatni był dziełem Antoniego Kulawiaka, który pewnie wykorzystał jedenastkę.

W najbliższą sobotę o godz. 11:00 Dwójka zagra o IV ligowe punkty wyjazdowe spotkanie z Dramą Zbrosławice.

Ostoja Żelisławice – Zagłębie II Sosnowiec 0:7 (0:3)

0:1 Maciej Małkowski, 10 minuta (rzut wolny)
0:2 Jan Janosz, 25 minuta (głową)
0:3 Szymon Celej, 26 minuta
0:4 Kacper Wołowiec, 53 minuta
0:5 Maksym Niemiec, 65 minuta
0:6 Mateusz Mielczarek, 68 minuta
0:7 Antoni Kulawiak, 89 minuta (rzut karny)

Zagłębie II (skład wyjściowy): Wałek – Sraga, Staniak, Lipka – Jaskulski, Celej, Małkowski, Niemiec – Dziedzic, Janosz, Śliwiński.

Ławka rezerwowych: Kabała (bramkarz), Adamiec, Krawiec, Mielczarek, M. Wybański, P. Wybański, Kulawiak, Płuciennik, Wołowiec.