Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Raport medyczny po meczu z GKS Tychy

Raport medyczny po meczu z GKS Tychy

11 sierpnia 2022

Maksymilian Rozwandowicz i Dominik Jończy są już po szczegółowych badaniach w związku z wydarzeniami jakie miały miejsce podczas środowego meczu ligowego z GKS-em Tychy.

Przypomnijmy – w 29 minucie plac gry opuścił Dominik Jończy, który ucierpiał w starciu powietrznym z Krzysztofem Wołkowiczem. Obrońca został przewieziony do szpitala. Po badaniach okazało się, że „Joniu” doznał złamania kości nosowej z przemieszczeniem. – Czekamy na konsultacje z laryngologiem, na podstawie której będziemy wiedzieli jaki okres przerwy czeka Dominika. Po powrocie do gry z pewnością wystąpi w specjalnej masce. – mówi Krzysztof Wdowik, fizjoterapeuta Zagłębia.

W drugiej połowie doszło do kolejnego ostrego kontaktu. Maksymilian Rozwandowicz zderzył się z Nemanją Nediciem. W wyniku tego zdarzenia nasz zawodnik został zniesiony z boiska i również przetransportowany do szpitala. Pomocnik ma rozcięty łuk brwiowy. Na całe szczęście nie doszło do wstrząśnienia mózgu. – Maks ma założone kilka szwów. Rozcięcie było dosyć szerokie. Na mecz z Chrobrym powinien być już do dyspozycji trenera. – dodaje Wdowik.

Panowie – wracajcie do zdrowia!

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin