2024-04-27 20:00

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Rozwój Katowice – Zagłębie II Sosnowiec 3:0 (1:0). Zbyt łatwo stracone gole…

Rozwój Katowice – Zagłębie II Sosnowiec 3:0 (1:0). Zbyt łatwo stracone gole…

23 marca 2024

To nie był dobry mecz naszej drugiej drużyny. Podopieczni trenera Grzegorza Bąka przegrali wyjazdowe spotkanie z Rozwojem Katowice 0:3 (0:1), mimo co najmniej równorzędnej gry i wielu dogodnych okazji strzeleckich.

Ostatni mecz tych drużyn w ramach rozgrywek IV ligi śląskiej odbył się jesienią ubiegłego roku i na Stadionie Ludowym 5:0 wygrali wówczas sosnowiczanie. Gracze Rozwoju chcieli koniecznie zmazać tę plamę i można powiedzieć, że im się to udało całkowicie. Pierwszą bramkę katowiczanie zdobyli w 13 minucie, która okazała się feralna dla Dwójki. Maksymilian Zieliński z bliskiej odległości, mierzonym uderzeniem, otworzył wynik spotkania.

W I połowie można było odnotować kilka groźnych strzałów zawodników Rozwoju, ale i nasza drużyna nie pozostawała im dłużna… Ponad bramką posyłali piłkę Kamil Lipka i Kamil Szlachta, z kolei Karol Adamiec, który jest wychowankiem katowickiego klubu, chciał się przypomnieć licznej widowni, ale jego ładny strzał pewnie sparował Bartłomiej Golik.

W drugiej połowie, w 73 minucie, wypalił Dawid Ryndak, ale jego uderzenie z odległości około 16 metrów wylądowało na górnej siatce bramki rywali. Czyli – jak nie idzie, to nie idzie…

Skuteczna dobitka Mateusza Jastrzembskiego w 58 minucie i pewnie wykorzystany rzut karny przez Kajetana Kunkę w doliczonym czasie gry, ostatecznie dały ogromną satysfakcję z wygranej Rozwojowi, a nasi chłopcy schodzili z boiska w fatalnych nastrojach, co zresztą specjalnie nie dziwi….

Trener Grzegorz Bąk:Pięciu moich zawodników grało w piątek 45 minut w sparingu pierwszej drużyny z Karviną. Ta sytuacja sprawiła, że trzeba było mocno zarządzać składem. Na pewno nie byliśmy tym zespołem, jaki chcielibyśmy widzieć. Bramki traciliśmy zbyt łatwo, z kolei my też mieliśmy okazje, by odwrócić sytuację meczową, ale tak się nie stało.

W najbliższy wtorek Dwójka rozegra mecz na szczeblu Podokręg Sosnowiec – Puchar Polski (4 runda) ze Szczakowianką Jaworzno. Początek spotkania na bocznym boisku nr 3 na Kresowej o godz. 16:00.

Rozwój Katowice – Zagłębie II Sosnowiec 3:0 (1:0)

1:0 Maksymilian Zieliński, 13 minuta

2:0 Mateusz Jastrzembski, 58 minuta

3:0 Kajetan Kunka, 90+1 minuta

Rozwój: Golik – Wroza (89’ Myśliwczyk), Rogowski, Całka (64’ Kaletka), Skroch – Jastrzembski (68’ Kwiatkowski), Ziarkowski, Gembicki, Brzeziński – Zieliński (66’ Woźniak), Kunka.

Zagłębie II: Siuta – Szlachta, Kłosek (90’ Wołowiec), Wybański (62’ Kulawiak) – Ryndak, Zawojski (62’ Mielczarek), Adamiec (62’ Barć), Troć (46’ Małkowski), Lipka (46’ Dziedzic) – Martosz, Kirejczyk (46’ Paszczela).

Sędziował Jakub Borkowski (Tychy). Żółte kartki: Wroza, Rogowski, Jastrzembski, Kwiatkowski – Szlachta, Kłosek, Wybański. Widzów: 400.

Wyniki i tabela grupy 1. IV ligi śląskiej TUTAJ.