Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Weekend ze zwycięstwami i tylko jednym remisem!

Weekend ze zwycięstwami i tylko jednym remisem!

11 września 2023

Taki weekend chcielibyśmy przeżywać co tydzień. Niemal wszystkie drużyny Akademii odnotowały zwycięstwa, jedynie Centralna Liga Juniorów zapisała na koncie jedno „oczko”, w efekcie remisu z Arką Gdynia. Podopieczni trenera Łukasza Nadolnego jeszcze nie wygrali w tym sezonie, ale jak zapewnia nas szkoleniowiec – to tylko kwestia czasu…

IV LIGA ŚLĄSKA – GRUPA I
Piast II Gliwice – Zagłębie II Sosnowiec 1:3 (0:0)
0:1 Antoni Kulawiak, 54 minuta
1:1 Jakub Cembala, 61 minuta
1:2 Kacper Wołowiec, 62 minuta
1:3 Antoni Kulawiak, 68 minuta
Piast II: Jelonek – Dulęba, Cembala, Kruppa, Świetlicki – Kaleta, Leśniak, Nakajima, Daniel – Chojnacki, Pankowski. Ponadto w drugiej połowie grali: Skupień, Kędziora, Bernatek, Figołuszka.
Zagłębie II: Siuta – Chęciński (55’ Jaskulski), Staniak, Lipka – Płuciennik, Uchnast, Małkowski (71’ Wybański), Szostek – Kulawiak (84’ Kaim), Janosz (46’ Wołowiec), Śliwiński (46’ Dziedzic).
Sędziował: Łukasz Jakubski z Zor.
Żółte kartki: Dulęba, Kaleta, Daniel – Janosz, Dziedzic.
Widzów: 100.
Grzegorz Bąk (trener Zagłębia II): – To był bardzo dobry mecz „Dwójki”. Graliśmy na trudnym terenie z rezerwami klubu Ekstraklasy i poradziliśmy sobie znakomicie. Mieliśmy w składzie dużo młodzieżowców i dużo jakości w grze. Cieszy to, że chłopcy dają dobry sygnał. Realizowaliśmy założenia taktyczne, kreowaliśmy sobie dużo sytuacji, z czego jestem bardzo zadowolony. Chciałbym dodać, że ci, którzy weszli z ławki dali dobry impuls.

I LIGA WOJEWÓDZKA A1 JUNIOR STARSZY (ROCZNIK 2005-2006)
Zagłębie Sosnowiec – UKS Ruch Chorzów 6:1 (2:0)
Bramki: Martosz x4, Zawojski, Łagan
Skład: Kabała – Lis, Wybański, Poradowski – Sraga, Adamiec, Paszczela, Celej – Dziedzi, Wojdas, Martosz.
Zmiany: Martosz – Stawowy 80’, Wojdas – Śliwiński 46′, Celej – Zawojski 46′, Lis – Grzyb 67′, Dziedzic – Łagan 67′, Adamiec – Figura 80′, Paszczela- Blecharczyk 70′.
Trener Łukasz Matusiak: – Graliśmy z agresywnym i dobrze zorganizowanym zespołem, który do straty gola miał swój plan. My grając wysokim pressingiem oraz dużą mobilnością w ataku pozycyjnym stworzyliśmy sporo sytuacji i wynik był okazały. Czekamy na kolejnego rywala, a będzie nim GKS Katowice i o tym już myślimy.

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U17 (ROCZNIK 2007)
Zagłębie Sosnowiec – Arka Gdynia 2:2 (0:2)
0:1 – Miłosz Kaczmarek 10’
0:2 – Kacper Czerowałów 18’
1:2 – Szymon Krawiec 86’ (k.)
2:2 – Szymon Krawiec 89’ (k.)
Zagłębie: Wysogląd – Mędrala, Tobiczyk (65’ Klimek), Krawiec (K), Świętojański, Blecharczyk (80’ Grzesikowski), Gaszewski, Wnęczak (85’ Gabor), Górkiewicz (46’ Mironowicz), Ignatowicz (46’ Stencel), Oszek (75’ Marcinowski).
Arka: Derc – Mandziuk, Dubiela, Wyszomierski (K), Klockowski (60’ Trzyński), Ziółkowski (60’ Piasecki), Zakrzewski (65’ Śmigielski), Kaczmarek, Czerowałów (50’ Bień), Freiberg (84’ Wierciszewski), Wiśniewski.
Trener Łukasz Nadolny: – Z pewnością szkoda dość sporej liczby niewykorzystanych sytuacji na strzelenie gola. Mimo to trzeba podkreślić, że zespół grał do końca i mimo niekorzystnego położenia, starał się odwrócić losy spotkania. Z pewnością nie zwieszamy głów, tylko pracujemy dalej i walczymy o kolejne punkty.

I LIGA WOJEWÓDZKA B1 JUNIOR MŁODSZY (ROCZNIK 2008)
Gwarek Zabrze – Zagłębie Sosnowiec 0:1 (0:0)
Bramka: Nocoń
Skład: Piekarski, Pilnicki, Rogacz, Jurkiewicz, Bartosik, Zajdler, Nowak, Miśkiewicz, Witański, Musiał (C), Kapera. Rezerwowi: Kowalczyk, Nocoń, Matusek, Radomski, Steczek, Augustyn, Harwin
Trener Adrian Kaczkowski: – Zagraliśmy z olbrzymim zaangażowaniem i poświęceniem co jest warte podkreślenia i pochwały. Było dużo momentów w spotkaniu gdy broniliśmy się pod linią piłki czy w okolicach własnego pola karnego. Natomiast chcemy w dłużej utrzymywać się przy piłce na połowie przeciwnika, pracujemy nad tym mocno podczas treningów, ale jeszcze nie jesteśmy w stanie w dłuższym wymiarze czasowym przenieść tych elementów w warunkach meczu mistrzowskiego. Przed nami w weekend kolejny trudny przeciwnik i już koncentrujemy swoją uwagę oraz energie na tym wyzwaniu.

I LIGA WOJEWÓDZKA C1 TRAMPKARZ (ROCZNIK 2009)
Rapid Wodzisław Śląski – Zagłębie Sosnowiec 1:5 (0:2)
Bramki: Pyryt x2, Wawrowski, Babuch, Gargula
Skład: Szymecki, Matysik, Babuch, Wawrowski, Palenik, Chatys, Nowak, Długokęcki, Pyryt, Ligęza, Machowicz. Ponadto zagrali Gargula, Stuglik, Pietrowski, Strzelecki, Pierścionek, Markiewicz

Zagłębie Sosnowiec – Skra Częstochowa 5:1 (1:0)
Bramki: Ligęza, Pyryt, Machowicz, Pietrowski, Pierścionek
Skład: Kozak, Babuch, Strzelecki, Palenik, Gargula, Chatys, Nowak, Pietrowski, Pyryt, Ligęza, Stuglik. Ponadto zagrali Długokęcki, Machowicz, Wawrowski, Pierścionek, Markiewicz, Matyja
Trener Mariusz Majewski: – Meczem ze Skrą Częstochowa zakończyliśmy 3 tygodniowy cykl, gdzie rozgrywaliśmy po 2 mecze w tygodniu. Chłopaki wytrzymali częstotliwość gry, prezentując się z meczu na mecz coraz lepiej. Cieszą nas ostatnie przekonywujące zwycięstwa, jednak wbrew pozorom nie przyszył one łatwo, w każdy z meczy musieliśmy wykazać się dużym zaangażowaniem i koncentracją, aby nie dać przeciwnikowi rozwinąć skrzydeł. Gratulacje dla Zespołu!

II LIGA WOJEWÓDZKA C2 TRAMPKARZ (ROCZNIK 2010)
SMS Tychy – Zagłębie Sosnowiec 3:5 (2:1)
3:5 Ziółkowski (as. Herman), 82 minuta
Skład: Nowak – Tomczyk, Zubek, Krawiec, Latos M. – Miśkiewicz, Sroka, Matysek – Marynowski, Herman, Ziółkowski
W składzie również: Tokarski, Bebel
Trener Jakub Wiśniewski: – Z każdym spotkaniem w tej lidze poziom trudności wzrasta i tak też było w meczu, gdzie graliśmy z mocną oraz dobrze zorganizowaną drużyną SMS-u Tychy. Gospodarze zaskoczyli nas od samego początku meczu szybko strzelając bramkę, a gdy wydawało się że wyrównanie jest kwestią czasu, rywale zdobyli drugą bramkę. Szacunek dla chłopaków, że dwukrotnie byliśmy w stanie przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść pokazując na boisku piłkarską jakość, a także charakter, cały czas dążąc do zwycięstwa.

I LIGA WOJEWÓDZKA D1 MŁODZIK (ROCZNIK 2011)
ROW Rybnik – Zagłębie Sosnowiec 1:3 (0:1)
Bramki: Jaros, Kiełbasa, Uwijała
Skład: Garncarz – Świrk, Moras, Bajer, Szczepek, Nowak, Hanytkiewicz, Kiełbasa, Wieczorek, Jaros, Plebanek, Kuglin, Nowicki, Uwijała.
Trener Adrian Barański: – Spotkanie od początku do końca pod naszą kontrolą, co potwierdzamy już w 9 minucie zdobywając bramkę na 1:0. Pozostała część pierwszej połowy to kolejne ataki, lecz brakowało nam konkretów pod bramką przeciwnika. Staramy się wysoko odbierać piłkę, co skutkuje kilkoma kontrami drużyny z Bielska. W drugiej połowie obraz gry się nie zmienia i strzelamy jeszcze dwie bramki, lecz nie unikamy błędów defensywie i drużyna gospodarzy zdobywa bramkę po ataku szybkim. Brawa dla całej drużyny za walkę i zaangażowanie.

I LIGA WOJEWÓDZKA D2 MŁODZIK (ROCZNIK 2012)
Zagłębie Sosnowiec – GKS Katowice 4:1 (30)
Bramki: Nikodem Staroń x 2 , Jakub Jankowski , Jakub Jaworski
Skład: Machnik, Mazur – Drożniak, Belica, Leśniak, A. Cieśla, Jaworski, Jabczyński, Jankowski, Staroń, Pupkiewicz, Baran, Stępień, Filipkowski, Piotrowicz, O. Cieśla O, Sawczyn.
Trener Rafał Czyrwik: – Pierwsze 25 min pierwszej połowy to pełna dominacja naszej drużyny, co przekłada się na zdobycie 3 bramek. Gramy na dużej intensywności, odbieramy wysoko piłkę, realizujemy wszystkie nasze założenia przedmeczowe. W drugiej części pierwszej połowy jednak w nasze poczynania wkrada się rozluźnienie i oddajemy inicjatywę drużynie gości, która parę razy groźnie atakuje, lecz dzięki dobrej postawie naszego bramkarza nie tracimy bramki. Druga część spotkania to głównie walka w środkowej strefie boiska z delikatną przewaga drużyny gości. Musimy poprawić koncentrację i utrzymanie odpowiedniego tempa gry przez całe spotkanie. Wielkie brawa dla całej drużyny!