DO MECZU POZOSTAŁO:

DNI

GODZ

MIN

2023-02-11 20:00

<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>268</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>270</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header.php</b> on line <b>272</b><br />
h

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Zagłębie Girls – projekt, który ma przyszłość! Zapraszamy w sobotę na testy

Zagłębie Girls – projekt, który ma przyszłość! Zapraszamy w sobotę na testy

23 czerwca 2022

Drużyna dziewczyn Zagłębie Girls powstała na bazie współpracy naszego klubu z zespołem Czarnych Sosnowiec w styczniu bieżącego roku. Swój pierwszy trening dziewczynki odbyły 1 lutego. Od tego czasu systematycznie uczestniczyły one w treningach, meczach sparingowych oraz mistrzowskich.

 

Trenerem naszych Girls jest Kamil Kunicki, który w swojej pracy wykorzystuje z powodzeniem metody treningowe stosowane w Akademii w szkoleniu chłopców.

Celem projektu ZAGŁĘBIE GIRLS jest stworzenie profesjonalnej ścieżki rozwoju dla dziewcząt z regionu Zagłębia Dąbrowskiego na etapie U6-U13. Praca w grupach pod egidą Zagłębia odbywa się według sprawdzonej metodologii treningowej, wykorzystywanej w szkoleniu chłopców w naszej Akademii – zapewnia trener Kunicki.

W trakcie meczów sparingowych dziewczynki rywalizowały z drużynami chłopięcymi oraz jedną grupą dziewczęcą. Wyniki były różne. Nie to w tych meczach było jednak najważniejsze. Głównym celem gier towarzyskich było znalezienie dziewczynkom odpowiednich pozycji na boisku, pasujących pod ich profil. Ważne było dla mnie aby dziewczynki zrozumiały taktykę gry w ataku, jak i obronie. W rozgrywkach ligowych zawodniczki zgłoszone zostały do V Ligi Wojewódzkiej podokręgu Sosnowiec Orlika E1. Zarejestrowano w niej 10 dziewczynek, którym kolejny raz przyszło grać z chłopakami.
Początki były trudne. Jednostki treningowe budowane na podstawie programu szkolenia Akademii Zagłębia wymagały od dziewczyn zaangażowania, koncentracji uwagi, a także chęci do samodoskonalenia w czasie wolnym. Poświęcaliśmy je na doskonalenie elementów technicznych oraz taktycznych. Próbowaliśmy nadrabiać zaległości w umiejętnościach technicznych, które powstały w latach wcześniejszych. Na podstawie poczynionych obserwacji mogę śmiało stwierdzić, że każda z dziewczynek rozwinęła się piłkarsko, zarówno pod względem technicznym, taktycznym, motorycznym, jak i mentalnym. Co istotne widzę w nich chęć do dalszej pracy, ambicje aby z każdym kolejnym treningiem, meczem stawać się lepszym. Runda wiosenna była w naszym wykonaniu dość zmienna. Zaczęliśmy słabo, z każdym kolejnym meczem dziewczynki coraz bardziej się rozwijały, dzięki czemu sezon kończymy 3 zwycięstwami pod rząd.
Ogólny bilans na zakończenie ligi wyniósł: 3 zwycięstwa, 2 remisy i 6 porażek. Dobre zakończenie rozgrywek ligowych mobilizuje nas do dalszej pracy i w przyszłej rundzie chcielibyśmy postawić sobie poprzeczkę troszeczkę wyżej. Chciałbym z tego miejsca zaprosić dziewczynki urodzone w latach 2009-2011, które chciałyby sprawdzić swoje umiejętności w drużynie Zagłębie Girls do zagrania w test meczu, który odbędzie się w najbliższą sobotę. Bardzo liczę, że uda się wzmocnić drużynę kilkoma zawodniczkami, które pomogą nam w osiągnięciu postawionego celu – opowiada trener Kunicki.

 

Ogłoszenie

Zapraszamy dziewczynki urodzone w latach 2009-2011, które chciałyby sprawdzić swoje umiejętności w drużynie Zagłębie Girls do zagrania w test meczu. Odbędzie się on w najbliższą sobotę.

 

Foto: Quiero/www.zaglebie.eu

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin