2024-05-12 12:40

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Zagłębie Sosnowiec – GKS Katowice 3:2 (0:1). Do młodzieży świat należy!

Zagłębie Sosnowiec – GKS Katowice 3:2 (0:1). Do młodzieży świat należy!

22 czerwca 2022

Od wygranej 3:2 (0:1) z GKS-em Katowice rozpoczęli nasi piłkarze serię gier towarzyskich przed nowym sezonem Fortuna 1 Ligi. Szczególnie udana była druga odsłona spotkania, w trakcie której zdobyliśmy 3 gole. W jej trakcie pokazało się na boisku sześciu wychowanków naszego klubu i to bardzo udanie. Jeden z nich, Antek Kulawiak zdobył bramkę. Czyli – do młodzieży świat należy!

Zagłębie Sosnowiec – GKS Katowice 3:2 (0:1)

0:1 Arkadiusz Jędrych, 40 minuta (rzut karny)

1:1 Antoni Kulawiak, 49 minuta

2:1 Patryk Bryła, 71 minuta

2:2 Dominik Kościelniak, 86 minuta

3:2 Szymon Sobczak, 89 minuta (rzut karny)

Zagłębie (I połowa): Muzyk – Jończy, Machała, Bodzioch – Borowski, Masłowski, Bonecki, Gojny – Banaszewski, Fabry, Pawłowski.
Trener: Artur Skowronek.

Zagłębie (II połowa): Gliwa – Piątek, Dalić, Chęciński – Ryndak, Barć, Rozwandowicz, Niemiec – Bryła, Kulawiak, Sobczak.

GKS: Kudła – Janiszewski, Jędrych, Kołodziejski, Rogala – Wasielewski, Repka, Stromecki, Błąd – Dudziński, Roginić (44′ Bród).
Trener: Rafał Górak.

Ponadto zagrali: Kukulski (bramkarz), Szczuka (bramkarz), Pavlas, Jaroszek, Brzozowski, Figiel, Wojciechowski, Urynowicz, Szwedzik, Grzebieluch, Kościelniak, Warmuz, Brzozowski.

Relacja live:
1’ Już pierwsza akcja GieKSy mogła jej przynieść prowadzenie. Po centrze z lewej strony Marko Roginić trafił w słupek!

9′ Przewagę w polu zyskuje Zagłębie, które po rzucie rożnym Masłowskiego miało dogodną okazję na wyjście na prowadzenie. Główka Mateusza Bodziocha była jednak niecelna.

11′ Tym razem to goście egzekwowali korner. Groźnie główkował Oskar Repka, ale – na nasze szczęście – piłka poszybowała ponad poprzeczką.

14′ Sprzed pola karnego mocno uderzył Szymon Pawłowski. Ale i jego próba była niecelna, futbolówka wysoko ponad poprzeczką.

17′ Kolejna szansa  GieKSy. Po rajdzie prawą stroną Roginicia mieliśmy prawdziwy kocioł pod naszą bramką. Gdyby nie desperacka interwencja Wojciecha Muzyka i naszych obrońców, piłka wylądowałaby w  siatce,

33′ Na uderzenie z odległości 25 metrów zdecydował się Adrian Błąd. Strzał z lewej nogi pomocnika GieKSy był minimalnie niecelny.

40′ Rzut karny dla GKS-u po faulu Bodziocha na Roginiciu.

Mocno uderzona piłka wpadła w róg bramki Muzyka.

45′ Sędzia zakończył I połowę meczu sparingowego Zagłębia z GKS-em Katowice. Po golu Arkadiusza Jędrycha z rzutu karnego, goście prowadzą 1:0.

Znakomite otwarcie drugiej połowy – po szybkiej kontrze Antek Kulawiak w sytuacji sam na sam trafia płaskim strzałem do siatki.

69′ Patryk Szwedzik sprytnym lobem chciał zaskoczyć Michała Gliwę, jednak piłka ominęła słupek.

70′ Rzut wolny sprzed pola karnego wykonywał Szymon Sobczak. Piłka uderzona technicznie trafiła w mur i jedynym zyskiem był rzut rożny. Zresztą bez zagrożenia bramki gości.

Po błędzie obrony katowiczan Patryk Bryła z bliska skierował sprytnym strzałem piłkę do siatki.

77′ W dogodnej sytuacji był Dawid Ryndak, jednak mocno atakowany przez obrońców rywali uderzył niecelnie.

Mocne uderzenie z pola karnego Kościelniaka wylądowało pod poprzeczką.

„Sopel” technicznym uderzeniem wykorzystuje rzut karny podyktowany za faul właśnie na nim.

90′ Arbiter kończy pierwszy sparing Zagłębia przed nowym sezonem. Wygrywamy 3:2 po golach Kulawiaka, Bryły i Sobczaka z karnego.