2024-04-27 20:00

Strona główna / Piłka Aktualności / Aktualności / Sparing: Zagłębie Sosnowiec 1:1 Ruch Chorzów

Sparing: Zagłębie Sosnowiec 1:1 Ruch Chorzów

24 września 2022

W meczu sparingowym rozegranym na Stadionie Ludowym Zagłębie Sosnowiec zremisowało z Ruchem Chorzów 1:1 (1:0). Gola dla naszego zespołu zdobył Mateusz Machała.

PROSIMY ODŚWIEŻAĆ STRONĘ!

RELACJA LIVE:

Ruch Chorzów to aktualny lider Fortuna 1 Ligi. Z „Niebieskimi” spotkaliśmy się ostatnio 9 września i przegraliśmy w Chorzowie 0:2.

Artur Skowronek przygotował na dzisiejszy sparing dwie „11”.

0′ Zaczynamy!

1′ Pierwszy strzał Zagłębia! Wojciech Szumilas uderza z 16 metrów prosto w obrońcę Ruchu.

5′ Po faulu na Filipie Borowskim Zagłębie ma rzut wolny na 17 metrze. Wojciech Szumilas kieruje piłkę minimalnie obok słupka!

9′ Po dominacji naszego zespołu goście przejmują inicjatywę. Po ataku pozycyjnym strzał oddaje Kacper Michalski, ale jego uderzenie jest blokowane przez Antoniego Kulawiaka

11′ Drugi strzał Ruchu. Tym razem Artur Pląskowski posyła piłkę nad bramką.

15′ Szybka akcja Zagłębia! Szymon Sobczak próbował uderzać z prawej strony pola karnego. Piłka po rykoszecie wychodzi za linię końcową.

19′ Rzut rożny dla Ruchu. Po dośrodkowaniu Przemysław Szur główkuje, a piłkę z linii bramkowej wybijają obrońcy Zagłębia.

22′ Chorzowianie starają się zdobyć gola z każdej pozycji i odległości. Kolejna próba zakończona niepowodzeniem

25′ Kombinacyjna akcja sosnowiczan. Z prawego skrzydła na 20 metr zagrał Patryk Bryła, Dawid Gojny zauważył dobrze ustawionego Wojciecha Szumilasa, wyłożył mu piłkę na lewą nogę, a „Szumi” strzelił tuż przy słupku. Skuteczna interwencja bramkarza Ruchu.

33′ Stały fragment dla Zagłębia. Z rzutu rożnego zagrywa na dalszy słupek Wojciech Szumilas, a Mateusz Bodzioch główkuje prosto w obrońców Ruchu.

36′ Błyskawiczna kontra Zagłębia! Sobczak urwał się rywalom, wpadł w pole karne i uderzył z ostrego kąta na dalszy słupek – broni Osobiński!

39′ Goooooollllll!!!!! 1:0!! Dośrodkowanie z rzutu rożnego na środek pola karnego w wykonaniu Wojciecha Szumilasa wykorzystuje Mateusz Machała! Uderzenie głową nie do obrony dla bramkarza Ruchu!

43′ Żółta kartka dla Patryka Bryły

45′ Koniec I połowy! Prowadzimy po golu Mateusza Machały!

Zmiana składu Zagłębia. W drugiej połowie na boisku pojawią się: Kos – Ziółkowski, Dalić, Bykow, Ryndak, Masłowski, Rozwandowicz, Klupś, Barć, Niemiec, Fabry

46′ Rozpoczęła się II połowa

48′ Pierwszy strzał w drugiej połowie. Uderzał z dystansu Mikołaj Kwietniewski.

56′ Dośrodkowanie z lewego skrzydła Dawida Ryndaka dobrze odczytał Marek Fabry. Napastnik Zagłębia urwał się rywalowi i uderzył głową nad bramką.

58′ Za Dawida Ryndaka pojawia się Filip Borowski.

60′ Trójkowa akcja Zagłębia – Niemiec, Barć, Rozwandowicz – wymieniają szybkie podania na 25 metrze i „Rozwan” strzela nad poprzeczką.

61′ Maksymilian Roguła miał idealną okazją do wyrównania wyniku meczu. Jego strzał z prawej strony pola karnego zakończył się w bandach reklamowych.

64′ Artur Pląskowski upomniany żółtą kartką po faulu na Maksymie Niemcu.

70′ Sporo walki w środkowej części boiska. Oba zespoły nie potrafią stworzyć sytuacji podbramkowej.

71′ Tymek Klupś po kontakcie z rywalem upada na murawę. Po interwencji sztabu medycznego wraca do gry.

75′ Zmiana w Zagłębiu – Mateusz Machała za Filipa Borowskiego.

78′ Rzut wolny dla Ruchu. Kwietniewski zagrywa piłkę w pole karne, ale nasza obrona spokojnie przerywa akcję.

81′ Niebiescy dwukrotnie przedzierają się prawym skrzydłem i oddaje strzały w kierunku naszej bramki – na całe szczęście nieskutecznie!

82′ Kontra Zagłębia. Klupś pędził prawym skrzydłem, zagrał płasko wzdłuż 11 metra, ale żaden z partnerów nie oddaj strzału w kierunku bramki Ruchu.

83′ Szybka akcja Zagłębia środkiem boiska. Masłowski z dystansu minimalnie obok słupka!

85′ Gol! 1:1! Dośrodkowanie z rzutu rożnego, piłka spada pod nogi zawodnika Ruchu. Łukasz Janoszka precyzyjnym strzałem pokonuje Mateusza Kosa. Futbolówka po uderzeniu z 15 metrów odbiła się jeszcze od słupka.

90′ Koniec meczu!

Zagłębie Sosnowiec – Ruch Chorzów 1:1 (1:0)

1:0 Mateusz Machała – 39 minuta

1:1 Łukasz Janoszka – 85 minuta

Zagłębie I połowa: Kos – Borowski, Jończy, Bodzioch, Gojny, Machała, Szumilas, Bryła, Banaszewski, Kulawiak, Sobczak

Zagłębie II połowa: Kos – Ziółkowski, Dalić, Bykow, Ryndak, Masłowski, Rozwandowicz, Klupś, Barć, Niemiec, Fabry
Trener: Artur Skowronek.

Ruch: Osobiński – Domagała, Foszmańczyk, Michalski, Piątek, Pląskowski, Swędrowski, Szywacz, Szur, Winciersz, Szczepan

Rezerwowi: Bielecki, Barański, Franke, Janoszka, Kasolik, Kwietniewski,, Moneta, Roguła
Trener: Jarosław Skrobacz.