Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Ambicja i walka nie wystarczyła

Ambicja i walka nie wystarczyła

20 lutego 2022

Do ostatnich sekund trwała zacięta walka w spotkaniu pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec i GKS Katowice. Ostatecznie to przyjezdni zainkasowali komplet punktów i zakończyli sezon na pozycji lidera.

W pierwszej tercji na lodzie przeważali goście, którzy otworzyli wynik w piątej minucie spotkania. Krążek po silnym uderzeniu Patryka Wajdy z niebieskiej linii zatrzepotał w bramce Zagłębia. Wynik tercji mógł być wyższy jednak krążek po akcji Bartosza Fraszko zatańczył przed linią bramkową po interwencji Andrieja Fiłonienki.

W drugiej odsłonie sosnowiczanie częściej zagrażali bramce rywala. W 25 minucie kapitalną szansę miał Daniel Klinecký jednak w finalnej części akcji zgubił krążek. Dwie minuty później podopieczni Grzegorza Klicha doprowadzili do wyrównania. Po strzale Michała Naroga krążek odbił John Murray, jednak przy dobitce Aleksandra Wasiljewa był już bezradny. Goście ponownie na prowadzenie wyszli jednak osiem minut później wykorzystując grę z przewagą jednego zawodnika. Strzelcem bramki okazał się Grzegorz Pasiut, który wykończył zamek swojej drużyny.

W ostatniej tercji do szatni z grymasem bólu przedwcześnie zjechał Jewgienij Nikiforow. W składzie Zagłębia zabrakło również dzisiaj kontuzjowanego Jarosława Rzeszutko, który ucierpiał w piątek w Oświęcimiu. Grając w okrojonym składzie sosnowiczanie mimo walki do ostatnich sekund nie zdołali doprowadzić do wyrównania. Nie pomogły podwójne przewagi, gdyż mimo ambicji i walki zabrakło skuteczności.

Wszystko wskazuje na to, że oba zespoły spotkają się ponownie już niebawem w pierwszej rundzie play-off. Ta rozpocznie się już w najbliższą środę.

Zagłębie Sosnowiec – GKS Katowice 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

0:1 Patryk Wajda – Anthon Eriksson, Carl Hudson (04:21)
1:1 Aleksandr Wasiljew – Michał Naróg (27:36)
1:2 Grzegorz Pasiut – Patryk Wronka, Bartosz Fraszko (35:36, 5/4)

Sędziowali: Bartosz Kaczmarek (główny), Marcin Polak (główny), Artur Hyliński (liniowy), Mateusz Kucharewicz (liniowy)
Minuty karne: 8-12
Strzały: 30-30
Widzów:  ok. 1000

Zagłębie (2): A. Fiłonienko – A. Khoperia, M. Syrojeżkin; J. Nikiforow, A. Wasiljew, R. Baszyrow (2) – M. Naróg, S. Luszniak (2); D. Piotrowicz, D. Nahunko, A. Czwanczikow (2) – A. Gniewek, D. Klinecký; K. Sikora, T. Kozłowski, M. Bernacki – M. Siergiejew, K. Opiłka; M. Piotrowski, A. Dubinin, J. Blanik.

Katowice: J. Murray – M. Rompkowski, K. Valtola, B. Fraszko; G. Pasiut (2), P. Wronka – M. Kruczek (4), P. Wajda; A. Eriksson (2), M. Michalski, P. Krężołek – C. Hudson (2), J. Wanacki; M. Lehtonen, M. Kolusz (2), M. Saarelainen – J. Monto, A. Jakimienko; M. Bepierszcz, I. Smal, F. Wielkiewicz.

Zagłębie Sosnowiec vs GKS Katowice 1:2

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin