Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Drugi sparing za nami

Drugi sparing za nami

11 sierpnia 2023

W swoim drugim sparingu hokeiści Zagłębia Sosnowiec przegrali z GKS Katowice 2:4. Bramki dla naszej drużyny zdobyli Oskar Krawczyk i Dominik Nahunko.

W dzisiejszym meczu Piotr Sarnik nie mógł skorzystać z usług Romana Szturca, który zmaga się z grypą oraz z Nikity Bucenko. Ukraiński napastnik powraca do zdrowia po zabiegu kolana.

Dzisiejsze spotkanie było rozegrane w szybszym tempie niż wtorkowy sprawdzian. Sosnowiczanie stwarzali dużo szans jednak przy kilku akcjach zabrakło skuteczności bądź wykończenia. Wynik spotkania w 9 minucie otworzył Santeri Koponen, który szybkim strzałem skierował krążek do bramki. Chwilę później guma ponownie przekroczyła bramkę Zagłębia za sprawą Mateusza Bepierszcza, który uderzył zza zasłony. Nasz zespół miał również swoje szanse, a najaktywniejszym graczem był w szeregach Zagłębia Dominik Nahunko. Z jego próbami zdołał sobie jednak poradzić dobrze znany w Sosnowcu – Michał Kieler.

W połowie drugiej tercji Patrika Spěšnego zmienił Mikołaj Szczepkowski. Młody bramkarz Zagłębia skapitulował w 46 minucie gdy krążek do bramki upadając skierował ponownie Koponen. Półtorej minuty później było już 4:0 dla miejscowych, a na listę strzelców wpisał się Sam Marklund. Tuż po wznowieniu sosnowiczanie przeprowadzili akcje, po której padła pierwsza bramka dla naszej drużyny. Oskar Krawczyk przymierzył z wysokości linii bulika pod poprzeczkę. Zagłębie mimo trzybramkowej straty starało się zmniejszyć dystans do rywala, co udało się w 51 minucie meczu. Nahunko wyłuskał krążek przy bandzie i strzałem w długi róg pokonał Kielera. W końcówce mimo podwójnej przewagi sosnowiczan wynik nie zmienił się i to GKS wygrał to spotkanie dwoma bramkami.

GKS Katowice – Zagłębie Sosnowice 4:2 (2:0, 0:0, 2:2)

1:0 – Koponen – Varttinen (8:39),
2:0 – Bepierszcz (11:07),
3:0 – Koponen – Fraszko, Pasiut (44:57)
4:0 – Marklund (46:03)
4:1 – Krawczyk (47:37),
4:2 – Nahunko (50:56).

Kary: 4-0 min (w tym 2 min techn.)

GKS Katowice: Kieler (Murray) – Maciaś, Kruczek; Bepierszcz, Pasiut, Fraszko – Varttinen, Koponen; Iisakka, Monto, Hitosato – Cook, Wanacki; Michalski, Marklund, Olsson – Chodor, Lebek; Jonasz Hofman, Smal, Kowalczuk.

Zagłębie: Spěšný (od 30. min Szczepkowski) – Charvát, Šaur; Nahunko, Tyczyński, Krężołek – Stadel, Kotlorz; Salo, Lingren, Valtola – Krawczyk, Andrejkiw; Bernacki, Sikora, Kozłowski – Łoza, Naróg, Karasiński.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin