Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Dwóch defensorów z kontraktami

Dwóch defensorów z kontraktami

27 maja 2021

W czwartek szeregi Zagłębia Sosnowiec wzmocniło kolejnych dwóch zawodników.

Linię defensywy wzmocnili Patryk Wysocki oraz Bartłomiej Bychawski.

Wysocki pod koniec ubiegłego sezonu dołączył do sosnowiczan i rozegrał w ich barwach tylko dwa spotkania. Stało się tak za sprawą poważnej kontuzji twarzy, której doznał na jednym z treningów.

Chciałbym swoją przyszłość wiązać z Zagłębiem. Jeszcze przed ubiegłym sezonem rozmawialiśmy z trenerem Klichem o grze w Sosnowcu jednak musiałem wyleczyć kontuzję związaną z kolanami. Musiałem sobie to wszystko poukładać bowiem byłem jeszcze związany z zespołem z Rygi. Mam nadzieję, że nowy sezon Zagłębie zacznie w takim stylu jak w ostatnich meczach gdzie wygrywaliśmy – mówił po zakończeniu sezonu Patryk Wysocki.

Po 11 latach do Zagłębia wraca natomiast Bartłomiej Bychawski. Wychowanek Orlika Opole w poprzednim sezonie nie otrzymał propozycji przedłużenia kontraktu w Krakowie i rozpoczął poszukiwania nowego klubu. Nie otrzymał jednak żadnej konkretnej oferty i podjął decyzję o przerwie od hokeja.

Bychawski w barwach Zagłębia (mat.arch)

Bychawski w ekstralidze rozegrał w sumie 435 spotkań, w których zdobył 146 punktów za 45 goli i 101 kluczowych zagrań. Na ławce kar spędził 607 minut. „Bycha” to doświadczony obrońca, 21 razy wystąpił w reprezentacji Polski i zdobył dla niej dwa gole.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin