2024-08-08 18:00

Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Dwucyfrówka w Krakowie

Dwucyfrówka w Krakowie

23 stycznia 2022

Wysoką porażkę odnotowali hokeiści Zagłębia. W niedzielnym pojedynku sosnowiczanie przegrali w Krakowie aż 3:10.

Po dwóch tercjach nic nie wskazywało na to, że wynik tego meczu będzie aż tak jednostronny. Pierwszą tercję podopieczni Grzegorza Klicha przegrali jedną bramką, w drugiej ta przewaga wzrosła do trzech goli. Na listę strzelców trzykrotnie wpisał się Dmitrij Ismagiłow, a po jednym golu zdobyli Iwan Jacenko oraz po stronie Zagłębia Jarosław Rzeszutko.

Gospodarze swoją przewagę powiększyli w trzeciej tercji gdy w przeciągu niecałych pięciu minut czterokrotnie pokonali Michała Czernika. Na dwanaście minut przed końcem spotkania Czernika między słupkami zmienił Marcel Kotuła. Drugi bramkarz Zagłębia czyste konto zachował przez osiem minut gdyż wtedy na raty pokonał go Jegor Dugin. Rozmiary porażki zmniejszył aktywny dzisiaj Jarosław Rzeszutko, który jeszcze dwukrotnie pokonał Denisa Pieriewozczikow i tym samym zgromadził hat-tricka. Wynik meczu na 10:3 ustanowił Jewgienij Popiticz, który przypieczętował pewne zwycięstwo swojej drużyny.

Comarch Cracovia – Zagłębie Sosnowiec 10:3 (2:1, 2:0, 6:2)

1:0 Dmitrij Ismagiłow – Saku Kinnunen, Jewgienij Bodrow (14:08, 5/4)
2:0 Iwan Jacenko – Štěpán Csamangó (14:59)
2:1 Jarosław Rzeszutko – Michał Bernacki, Dominik Nahunko (16:11)
3:1 Dmitrij Ismagiłow – Jewgienij Bodrow (30:48)
4:1 Dmitrij Ismagiłow – Jewgienij Popiticz, Saku Kinnunen (36:11, 5/4)
5:1 Aleš Ježek – Jegor Dugin (43:29)
6:1 Štěpán Csamangó (43:55)
7:1 Jakub Müller – Erik Němec (45:35)
8:1 Jakub Šaur – Iwan Jacenko (48:11, 4/4)
8:2 Jarosław Rzeszutko – Oskar Krawczyk (55:49)
9:2 Jegor Dugin – Aleš Ježek, Erik Němec (56:04)
9:3 Jarosław Rzeszutko – Dominik Nahunko (57:28)
10:3 Jewgienij Popiticz – Dmitrij Ismagiłow, Saku Kinnunen (59:39, 5/4)

Sędziowali: Mariusz Smura (główny), Mateusz Krzywda (główny), Wojciech Czech (liniowy), Mateusz Kucharewicz (liniowy)
Minuty karne: 8-12
Strzały: 44-21
Widzów: 350

Cracovia: D. Pieriewozczikow – J. Gula, J. Šaur, M. Bezwiński, J. Dugin, E. Němec – M. Dudaš, J. Müller, J. Popiticz, J. Bodrow, D. Ismagiłow – A. Ježek, S. Kinnunen, S. Brynkus, I. Jacenko, Š. Csamangó – J. Karlsson, M. Jaracz, I. Augustyniak, C. Shirley, G. Miszczenko.

Zagłębie: M. Czernik (od 48:12 M. Kotuła) – M. Naróg, M. Syrojeżkin, J. Nikiforow, A. Wasiljew, R. Baszyrow – A. Khoperia, O. Jaśkiewicz, D. Nahunko, J. Rzeszutko, M. Bernacki – S. Luszniak, O. Krawczyk, K. Sikora, T. Kozłowski, A. Dubinin – A. Gniewek, D. Kasprzyk, J. Blanik, W. Gusiew.