2024-08-08 18:00

Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Emocjonująca końcówka, komplet punktów dla Zagłębia

Emocjonująca końcówka, komplet punktów dla Zagłębia

18 października 2022

W rozegranym awansem spotkaniu trzeciej rundy hokeiści Zagłębia Sosnowiec pokonali na własnym lodzie Tauron Podhale Nowy Targ 3:1. Podopieczni Grzegorza Klicha dopiero w końcówce meczu zapewnili sobie komplet punktów.

Pierwsza tercja mówiąc potocznie nie porywała. Obie drużyny starały się wyprowadzać akcje jednak tych wartych odnotowania nie było zbyt wiele. Po 20 minutach to goście prowadzili jedną bramką za sprawą René Svitany, który w liczebnej przewadze huknął w okienko. W odpowiedzi bliski szczęścia był Jakub Michałowski jednak krążek po jego uderzeniu musnął poprzeczkę bramki rywala.

Goście powinni prowadzić w tym meczu dwoma bramkami jednak Łukasz Kamiński będąc w sytuacji sam na sam nie zdołał pokonać Patrika Spěšnego. W połowie spotkania bliski szczęścia był Tomasz Kozłowski jednak z bliska uderzył w słupek, a żaden z jego kolegów nie zdołał dobić krążka do siatki. W 33 minucie Zagłębie w końcu doprowadziło do wyrównania. Wzdłuż bramki szybko pomknął Jarosław Rzeszutko i pewnym strzałem nad lodem pokonał Kevina Lindskouga. Wynik tercji mógł jeszcze zmienić Oleksei Vorona lecz z bliska spudłował.

W ostatniej tercji groźniej atakowali sosnowiczanie, lecz w bramce Podhala dobrze spisywał się Lindskoug. Szwed wyśmienicie zachował się przy akcji Dominika Nahunko w 50 minucie meczu gdy powstrzymał rajd wychowanka Zagłębia. Decydująca o losach spotkania okazała się akcja z 57 minuty meczu gdy indywidualnym rajdem popisał się Damian Piotrowicz. Napastnik Zagłębia minął rywali i strzałem w okienko dał prowadzenie gospodarzom. Wynik spotkania na 3:1 ustalił Kamil Sikora, który skierował krążek do pustej już bramki.

Zagłębie Sosnowiec – Tauron KH Podhale Nowy Targ 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)

0:1 René Svitana – Martin Przygodzki, Fabian Kapica (15:34, 5/4)
1:1 Jarosław Rzeszutko – Damian Piotrowicz, Patryk Kogut (33:33)
2:1 Damian Piotrowicz (56:14, 4/4)
3:1 Kamil Sikora – Dominik Nahunko (59:07 – do pustej bramki)

Sędziowali: Paweł Breske (główny), Marcin Polak (główny), Wojciech Czech (liniowy), Jacek Szutta (liniowy)
Minuty karne: 10-12
Strzały: 44-31
Widzów: 300

Zagłębie: P. Spěšný – M. Naróg, M. Kotlorz, P. Kogut, T. Kozłowski, J. Witecki – A. Khoperia, W. Andrejkiw, M. Bernacki, J. Rzeszutko, D. Piotrowicz – O. Krawczyk, J. Michałowski, D. Nahunko, N. Bucenko, K. Sikora – A. Gniewek, S. Luszniak, D. Danyłenko, A. Dubinin, O. Rzekanowski.

Podhale: K. Lindskoug – R. Mrugała, P. Wsół, B. Wsół, B. Neupauer, F. Wielkiewicz – L. Zorko, O. Ałeksandrow, F. Kapica, R. Svitana, M. Przygodzki – T. Jelínek, O. Volráb, P. Frič, A. Słowakiewicz, A. Maunula – D. Szlembarski, W. Bochnak, Ł. Kamiński, O. Worona, J. Worwa.

Zagłębie Sosnowiec vs Tauron KH Podhale Nowy Targ 3:1, 18.10.2022