Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Fatalna druga tercja

Fatalna druga tercja

18 listopada 2022

Indywidualne błędy zadecydowały o dzisiejszej porażce Zagłębia w Krakowie. Niestety nasz zespół nie znalazł sposób na pokonanie bramkarza „Pasów”.

Zagłębie jako pierwsze mogło wyjść na prowadzenie po błędzie bramkarza Cracovii jednak Andrej Dubinin nie zdołał trafić w odsłoniętą bramkę, gdyż uderzył w kij przeciwnika. W 13 minucie w sytuacji sam na sam znalazł się Dominik Nahunko jedak krążek po jego uderzeniu odbił się od spojenia słupka z poprzeczką. Po tej akcji sędziowie aż przez 8 minut analizowali na wideo tą próbę by ostatecznie wznowić grę bez zmiany rezultatu. Po stronie gospodarzy najbardziej aktywny był Eryk Němec, lecz jego dwie próby zdołał powstrzymać Patrik Spěšný.

Sosnowiczanie skutecznie bronili się do 33 minuty by później w krótkim czasie stracić trzy bramki. Jako pierwszy sposób na pokonanie bramkarza Zagłębia znalazł Vojtěch Polák, który wpakował krążek do siatki z najbliższej odległości. Trzy minuty później było już 2:0 za sprawą Štěpána Csamangó, który będąc przed naszą bramką przełożył sobie krążek i posłał go obok interweniującego Spěšnego. Chwilę później błąd przy zmianie Zagłębia wykorzystał Roman Rác, który będąc w sytuacji sam na sam posłał krążek pod poprzeczkę.

W trzeciej tercji więcej dogodnych akcji mieli miejscowi. W 47 minucie w sytuacji sama na sam znalazł się Radosław Sawicki lecz krążek po jego akcji odbił się od poprzeczki bramki Zagłębia. W końcówce sosnowiczanie również mieli swoje szanse jednak nie zdołali wykorzystać gry w podwójnej przewadze i to podopieczni Rudolfa Rohacka mogli cieszyć się z kompletu punktów.

Comarch Cracovia – Zagłębie Sosnowiec 3:0 (0:0, 3:0, 0:0)

1:0 Vojtěch Polák – Patryk Wronka, Aleš Ježek (32:25)
2:0 Štěpán Csamangó – Sebastian Brynkus (36:07)
3:0 Roman Rác – Radosław Sawicki (36:52)

Sędziowali: Tomasz Radzik (główny), Mateusz Niżnik (główny), Wojciech Czech (liniowy), Michał Żak (liniowy)
Minuty karne: 10-10
Strzały: 39-18
Widzów: 300

Cracovia: R. Stojanovič – S. Kinnunen, D. Krejčí (2), M. Kasperlík, R. Rác, R. Sawicki (2) – J. Šaur, J. Gula (4), P. Wronka, V. Polák, A. Ježek – P. Husák, M. Bdžoch, E. Němec, M. Račuk (2), M. Michalski – A. Dziurdzia, S. Brynkus, Š. Csamangó, R. Arrak.

Zagłębie: P. Spěšný – M. Naróg, M. Kotlorz, M. Bernacki, T. Kozłowski (2), J. Witecki (6) – A. Khoperia, W. Andrejkiw, A. Pawlenko, J. Rzeszutko, D. Nahunko – O. Krawczyk, J. Michałowski, D. Danyłenko, N. Bucenko (2), K. Sikora – A. Gniewek, S. Luszniak, O. Rzekanowski, A. Dubinin, K. Stuchlík.

Comarch Cracovia vs Zagłębie Sosnowiec 3:0, 18.11.2022