Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Game over

Game over

10 marca 2022

Zagłębie Sosnowiec dzisiejszą porażką w Katowicach zakończyło sezon 2021/2022. W piątym pojedynku ćwierćfinałowym nasz zespół przegrał aż 1:9. Honorowe trafienie na 13 sekund przed końcem meczu zanotował Michał Bernacki.

Sosnowiczanie w dzisiejszym spotkaniu musieli poradzić sobie bez Andrieja Fiłonienki, który na porannym rozjeździe doznał kontuzji pleców. Do kadry Zagłębia powrócił za to jeszcze nie w pełni zdrowy Jarosław Rzeszutko.

To nie pomogło jednak dzisiaj naszej drużynie, która niestety była tłem dla dobrze rozgrywających krążek gości. Katowiczanie punktowali i stwarzali dużo więcej zagrożenia co potwierdzają statystyki, w których nasz rywal oddał dwa razy więcej strzałów. W każdej tercji „GieKsa” była lepsza od Zagłębia, które między słupkami reprezentowali dzisiaj Michał Czernik (do 31 minuty) i Marcel Kotuła.

GKS awansował do dalszej  rundy jednak nie były to łatwe ćwierćfinały dla podopiecznych Jacka Płachty o czym wspominali sami zawodnicy miejscowych po dzisiejszym meczu.

W rywalizacji do czterech zwycięstw GKS wygrał 4:1.

GKS Katowice – Zagłębie Sosnowiec 9:1 (3:0, 3:0, 3:1)

1:0 Marcin Kolusz – Patryk Wajda, Matias Lehtonen (01:34)
2:0 Bartosz Fraszko – Patryk Wronka (09:33)
3:0 Matias Lehtonen – Anthon Eriksson, Joona Monto (17:02)
4:0 Maciej Kruczek – Mateusz Michalski (30:23)
5:0 Anthon Eriksson – Matias Lehtonen, Marcin Kolusz (30:44)
6:0 Mateusz Michalski – Mateusz Bepierszcz, Patryk Krężołek (39:30)
7:0 Anthon Eriksson – Matias Lehtonen (41:53)
8:0 Patryk Krężołek – Mateusz Bepierszcz, Kalle Valtola (48:24)
9:0 Patryk Krężołek – Mateusz Bepierszcz (54:02)
9:1 Michał Bernacki – Rusłan Baszyrow, Dominik Nahunko (59:47, 5/4)

Sędziowali: Paweł Breske, Patryk Kasprzyk (główni) – Sławomir Szachniewicz, Wojciech Moszczyński (liniowi)
Minuty karne: 14-6
Strzały: 41-24
Widzów: 1420

Katowice: J. Murray – M. Rompkowski (2), K. Valtola; B. Fraszko, G. Pasiut, P. Wronka – M. Kruczek, P. Wajda (2); J. Monto, M. Michalski, P. Krężołek – C. Hudson (6), J. Wanacki (2); M. Lehtonen, M. Kolusz, M. Saarelainen – D. Lebek, J. Prokurat; M. Bepierszcz, I. Smal (2), A. Eriksson.

Zagłębie: M. Czernik (30:44 M. Kotuła) – A. Khoperia, M. Syrojeżkin; J. Nikiforow (2), A. Wasiljew (2), R. Baszyrow (2) – M. Naróg, S. Luszniak; L. Lundvald, D. Nahunko, A. Czwanczikow – O. Krawczyk, D. Klinecký; K. Sikora, T. Kozłowski, M. Bernacki – A. Gniewek; J. Rzeszutko, D. Piotrowicz, A. Dubinin oraz J. Blanik.

Play-off GKS Katowice vs Zagłębie Sosnowiec 9:1

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin