Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Grzegorz Klich: Efekt ciężkich treningów

Grzegorz Klich: Efekt ciężkich treningów

15 sierpnia 2021

Za nami kolejne dwa sparingi w ramach przygotowań do sezonu 2021/2022. Sosnowiczanie w obu pojedynkach musieli uznać wyższość drużyny z Torunia.

– Pierwszy mecz z drużyną z Torunia wyglądał dobrze do momentu gdy nie zabrakło sił. Wyglądało to dobrze, mieliśmy przewagę. Mimo tego, że przegraliśmy to uważam, że byliśmy w stanie odmienić wynik meczu. W piątkowym sparingu od początku widać było, że brakuje nam mocy. Jest to efekt treningów. Widać, że pracujemy ciężko i w żadnym z tych sparingów nie zagraliśmy jeszcze w optymalnym ustawieniu – podsumował dwa ostatnie spotkania Zagłębia trener Grzegorz Klich.

W składzie sosnowiczan w każdym ze spotkań pojawiły się nowe nazwiska zawodników, którzy walczą o miejsce w składzie.

Mamy szeroką kadrę, są zawodnicy testowani i cały czas szukamy tych najlepszych rozwiązań. Oczywiście, że chciałoby się wygrywać te mecze ale po to są te spotkania byśmy mogli sprawdzić przydatność danego zawodnika do drużyny– dodał Klich.

W zbliżającym się tygodniu nasz zespół czekają kolejne sparingi. Dwa z nich sosnowiczanie rozegrają na własnym lodzie, jeden mecz zostanie rozegrany w Katowicach (Janowie).

– Nadchodzący tydzień to trzy kolejne sparingi, będzie to ciężki okres dla nas gdyż nadal będziemy próbować i zmieniać. Po ostatnim sparingu przed urlopami powinno być już dużo wiadomych. Wtedy będę chciał by drużyna grała w takim ustawieniu jakie chcielibyśmy mieć w sezonie. Chciałbym uspokoić żeby się nie martwić obecnymi wynikami gdyż są to tylko sparingi
– zakończył szkoleniowiec Zagłębia Sosnowiec.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin