Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Grzegorz Klich: Kończymy etap przygotowań

Grzegorz Klich: Kończymy etap przygotowań

4 września 2022

Szkoleniowiec Zagłębia Sosnowiec podsumował sparing z Tauron Podhalem Nowy Targ oraz opowiedział o końcowym etapie przygotowań do sezonu, który startuje już w najbliższy piątek.

W piątek Zagłębie po rzutach karnych pokonało „Szarotki”.

Pierwsza tercja można powiedzieć, że należała do Podhala. Mieliśmy kary i ta gra nie wyglądała najlepiej. W drugiej na pewno się wyrównała, a w trzeciej zaczęliśmy przeważać. Nasz problem jest cały czas ten sam, strzelamy za mało bramek. Widać już, że powoli wszyscy kończą ten etap przygotowań do sezonu. Generalnie jestem zadowolony jednak wolałbym, by te mecze były wygrane w regulaminowym czasie gdyż to kolejny nasz mecz, który kończą najazdy. Nasze pojedynki w ramach sparingów w większości były wyrównane pomijając tą jedną tercję w Toruniu gdzie rywal nas zdominował – przekazał trener Zagłębia, Grzegorz Klich.

Podczas ostatniego sprawdzianu na „Stadionie Zimowym” testowano dwóch czeskich obrońców.

Potrzebujemy cały czas na pewno jednego obrońcę i jednego napastnika do tego składu, żeby się wzmocnić. Tak naprawdę nie graliśmy z czołówką więc nie wiadomo jak to będzie wyglądać. Jeżeli znajdą się pieniądze to życzyłbym sobie żeby chociaż jeden z tych obrońców został – dodał Klich.

Już w piątek nasz zespół rozpocznie zmaganie o ligowe punkty wyjazdowym pojedynkiem z JKH GKS Jastrzębie.

Zaczynamy meczem w Jastrzębiu gdzie zawsze grało nam się ciężko. Wchodzimy w nowy sezon z nową drużyną więc zobaczymy jak to będzie wyglądać już w meczu ligowym. Mamy rzeczy do poprawy i to widać. Skuteczność jest priorytetem. Urywamy się, jesteśmy sam na sam, a te gole nie padają. Osłabienia w naszym wykonaniu również są do poprawy. Bardzo dobrze w bramce spisuje się Patrik i on przychodząc do Zagłębia wiedział, że będzie miał dużo pracy – zakończył Klich.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin