Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Jarosław Rzeszutko: Dużo pracy

Jarosław Rzeszutko: Dużo pracy

21 czerwca 2021

O przygotowaniach do sezonu 2021/2022 opowiedział nowy napastnik Zagłębia Sosnowiec – Jarosław Rzeszutko.

Jak przygotowania do nachodzącego sezonu?

Jarosław Rzeszutko: – Przygotowania przebiegają tak jak powinno być. Jest ciężko, mocno, dużo pracy. Mamy sporo jednostek treningowych. Spotykamy się przeważnie dwa razy dziennie i zdajemy sobie sprawę, że jest to potrzebne oraz konieczne by wypracować formę na cały sezon.

Zajęcia różnią się od tych jakie miałeś w GKS?

– Myślę, że trochę tak gdyż ta praca jest trochę inna. Przede wszystkim mamy trenera od przygotowania motorycznego. Mamy dobrze dobierane zestawy ćwiczeń i obciążenia dla każdego. Mieliśmy indywidualne testy wydolnościowe więc każdy wie na ile i jak powinien ćwiczyć. Zarówno mam na myśli bieganie jak i np. ćwiczenia z obciążeniami. Atmosfera jest dobra, są uśmiechu na twarzy i oby jak najdłużej.

Wielu kibiców pytało dlaczego akurat Sosnowiec?

– Dlatego, że obie strony tego chciały. Spotkaliśmy się i szybko doszliśmy do porozumienia. Ja jestem bardzo zadowolony i mama nadzieję, że Zagłębie również będzie. Myślę, że powinno to wyjść na dobre wszystkim.

Oglądasz Euro 2020? Komuś oprócz naszej reprezentacji kibicujesz?

– Nie samym hokejem człowiek żyje. Też interesuję się piłka nożną i jak mogę to oglądam mecze Euro. Głównie są to spotkania o godzinie 21:00. Poza Polską kibicuję również Anglii oraz Francji. Grałem w obu tych krajach i w jakiś sposób jestem także z nimi zżyty.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin