Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Jastrzębianie minimalnie lepsi

Jastrzębianie minimalnie lepsi

8 sierpnia 2023

W swoim pierwszym sparingu w ramach przygotowań do sezonu 2023/2024 hokeiści Zagłębia przegrali na własnym lodzie z JKH GKS Jastrzębie 2:4.

Każda z tercji dzisiejszego sparingu kończyła się dwubramkową zdobyczą jednej z drużyn. W premierowej odsłonie lepsi byli goście, którzy wynik otworzyli w szóstej minucie meczu. W zamieszaniu pod bramką Zagłębia najsprytniejszy okazał się Robert Arrak, który dopadł do odbitego krążka i skierował go do siatki. W 10 minucie goście podwyższyli swoje prowadzenie za sprawą Emila Bagina, który wykorzystał rzut karny.

Druga odsłona ukazała odważniejszą grę Zagłębia czego efektem było kontaktowe trafienie Patryka Krężołka, który wykorzystał nagranie Damiana Tyczyńskiego. Ten sam duet w ostatniej minucie tercji doprowadził do wyrównania, a Krężołek pięknym strzałem w okienko pokonał bramkarza JKH.

Remis utrzymywał się do 53 minuty meczu. Wtedy właśnie po składnej akcji w liczebnej przewadze Arkadiusz Kostek dograł krążek do Macieja Urbanowicza, a kapitan gości dopełnił formalności kierując gumę pod poprzeczkę. Na półtorej minuty przed końcem regulaminowego czasu gry Piotr Sarnik wycofał bramkarza, jednak manewr ten nie przyczynił się do zdobycia wyrównującego gola. Na domiar złego po przejęciu krążka wynik spotkania trafieniem do pustej bramki ustalił Dominik Paś, który wykończył dwójkową kontrę.

Kolejnym sparingpartnerem Zagłębia już w najbliższy piątek będzie GKS Katowice. Spotkanie zostanie rozegrane na katowickim „Jantorze”.

Zagłębie Sosnowiec – JKH GKS Jastrzębie 2:4 (0:2, 2:0, 0:2)

0:1 – Robert Arrak – Olli-Petteri Viinikainen 5.18
0:2 – Emil Bagin (9.57 min, rzut karny)
1:2 – Patryk Krężołek – Damian Tyczyński 28.10 5/4
2:2 – Patryk Krężołek – Damian Tyczyński 39.31
2:3 – Maciej Urbanowicz – Arkadiusz Kostek 52.37 5/4
2:4 – Dominik Paś – Jakub Ižacký 58.39 (do pustej bramki)

Zagłębie: Spěšný – Charvát, Šaur (2); Szturc, Tyczyński, Krężołek – Stadel, Naróg (2); Salo, Lindgren (2), Valtola – Krawczyk, Andrejkiw; Bernacki, Nahunko, Kozłowski – Łoza, Sikora, Karasiński.

Trener: Piotr Sarnik

JKH GKS: Miarka(od 30.49 Lackovic) – Górny, Kamienieu; Urbanowicz, Paś, Rajamäki – Viinikainen, Bagin; Freidenfelds, Arrak, Bernhards – Kostek, Kolusz; Kopta, Kiełbicki, Ižacký (2) – Wajda, Martiška; Ł. Nalewajka, Jarosz (2), Zając (4).