Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Kolejny sparing na plus

Kolejny sparing na plus

18 sierpnia 2023

W rewanżowym sparingu górą ponownie Zagłębie. Sosnowiczanie wygrali kolejne wyjazdowe spotkanie z KH Energą Toruń.

Dzisiejszy mecz miał zupełnie inny scenariusz niż czwartkowy sprawdzian. Podopieczni Piotra Sarnika zagrali składniej w szczególności od pierwszych minut meczu czego efektem było pięciobramkowe prowadzenie. Wynik spotkania w 8 minucie otworzył Niklas Salo, który zakręcił defensorów miejscowych i szybkim strzałem z „wąsów” pokonał Mateusza Studzińskiego. Dwie minuty później prowadzenie podwyższył Riley Lindgren, który mocnym strzałem z połowy tercji skierował krążek do bramki. Po 58 sekundach ławka naszych zawodników ożyła ponownie, a na listę strzelców wpisał się Nikita Bucenko. Napastnik Zagłębia wykorzystał nagranie zza bramki Aleksa Menca, który jest obecnie na testach w naszej drużynie.

Początek drugiej odsłony to dwie kolejne bramki dla Zagłębia. Jako pierwszy krążek do bramki już w 10 sekundzie tercji skierował Michał Bernacki po szybkiej akcji. W 28 minucie nasza drużyna prowadziła już różnicą pięciu goli za sprawą Patryka Krężołka. Napastnik Zagłębia podczas liczebnej przewagi uderzył w stronę Studzińskiego, a krążek po odbiciu się od jego kija wpadł pod poprzeczkę.

Wypracowana przewaga wystarczyła, by ponownie wygrać w Toruniu. Rywale zdołali co prawda zdobyć trzy bramki jednak to nie wystarczyło, by osiągnąć korzystny dla nich rezultat.

KH Energa Toruń – Zagłębie Sosnowiec 3:5 (0:3,2:2, 1:0)

0:1 Salo – Valtola – Andrejkiw (7:26)
0:2 Lindgren – Bernacki (9:09, 5/4)
0:3 Bucenko – Menc – Kozłowski (10:07)
0:4 Bernacki – Salo – Valtola (20:10)
0:5 Krężołek – Naróg (27:51, 5/4)
1:5 Djumič – Baszyrow (29:27)
2:5 Jaworski – Tianen – Gimiński (38:35)
3:5 Maćkowski – Kogut (56:31)

KH Toruń: Studziński (27:51 Ekholm Rosen) – Jaworski, Gimiński; Jaakola, Larionovs, Tiainen – Kurnicki, Behm; Djumič, Syty, Baszyrow – Johansson, Zieliński; Prokurat, Kogut – Kowalski, Bajwenko; Napiórkowski, Maćkowski, Wenker.

Zagłębie: Szczepkowski (Spěšný) – Charvát, Šaur; Szturc, Tyczyński, Krężołek – Stadel, Kotlorz; Bernacki, Lindgren, O. Valtola – Krawczyk, Andrejkiw; Salo, Menc, Nahunko – Łoza, Naróg; Kozłowski, Bucenko, Karasiński.