Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / „Koziołek” kapitanem

„Koziołek” kapitanem

7 września 2021

Wiemy już kto w nadchodzącym sezonie będzie kapitanem naszego zespołu. Podobnie jak w minionych rozgrywkach z literką „C” na piersi grać będzie Tomasz Kozłowski.

 

Kozłowski to wychowanek sosnowieckiego Zagłębia, z którym związany jest od najmniejszych lat. W przeszłości reprezentował również barwy GKS Tychy i Polonii Bytom. W minionym sezonie Kozłowski przejął obowiązki kapitana po Dominiku Nahunko, który odszedł do GKS Katowice.

Rolę zastępców w nadchodzącym sezonie będą natomiast pełnić Jarosław Rzeszutko i Aleksandr Wasiljew.

Pochodzący z Rosji Wasiljew 2008/2009 debiutował w KHL w barwach Witiazia Czechow. Występował także w Atłancie Mytiszczi, Mietałłurgu Nowokuźnieck, Donbasie Donieck, Spartaku Moskwa i w Torpiedzie Niżny Nowogród. Łącznie rozegrał 223 mecze sezonów zasadniczych, strzelił 38 goli i zaliczył 52 asysty. Grał także w lidze ukraińskiej i niższych ligach w Rosji. „Wasyl” do Zagłębia dołączył pod koniec minionego sezonu. W 12 rozegranych pojedynkach strzelił pięć bramek, a przy trzynastu asystował.

Drugim asystentem został Jarosław Rzeszutko. Wychowanek Stoczniowca Gdańsk dołączył do Zagłębia przechodząc z GKS Tychy gdzie spędził osiem sezonów. „Rzeszut” wywalczył cztery Mistrzostwa Polski, trzy Puchary Polski i brązowy medal w rozgrywkach Pucharu Kontynentalnego. W przeszłości występował również w lidze angielskiej i francuskiej.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin