Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Lepsi o jedną bramkę

Lepsi o jedną bramkę

24 sierpnia 2023

Drugi mecz, drugie zwycięstwo. Hokeiści Zagłębia Sosnowiec wygrali drugi mecz w ramach „Turnieju Czterech Prezydentów”. W czwartkowym spotkaniu podopieczni Piotra Sarnika pokonali GKS Tychy 3:2.

Dzisiejszy mecz dobrze rozpoczęli goście, którzy w siódmej minucie wyszli na prowadzenie. Mikołaja Szczepkowskiego mocnym strzałem zaskoczył Christian Mroczkowski, który przymierzył w okienko. Zagłębie mogło odpowiedzieć kilka chwil później jednak próby Dominka Nahunko zdołał powstrzymać Kamil Lewartowski. Bramkarz tyszan skapitulował jednak w 19 minucie meczu gdy dwójkową akcję Zagłębia wykończył Olli Valtola.

W drugiej odsłonie zgromadzeni kibice zobaczyli ponownie dwie bramki po obu stronach tafli. Jako pierwszy do siatki trafił ponownie Mroczkowski, który wykorzystał okres liczebnej przewagi swojej drużyny. Do wyrównania w ostatniej minucie tercji doprowadził Oskar Krawczyk. Po uderzeniu Ryley Lindgrena krążek zatańczył przed linią bramkową i ostatecznie został kijem wepchnięty do siatki przy ogromnym zamieszaniu.

W ostatniej tercji, szczególnie na jej początku dominowali tyszanie, jednak w bramce Zagłębia dobrze spisywał się Szczepkowski, który odbijał próby rywala. Decydująca o losach spotkania okazała się akcja z 52 minuty meczu. Po szybkim wznowieniu Roman Szturc wyłożył krążek do Marka Charváta, a ten posłał go przy słupku. Pod koniec meczu goście wycofali bramkarza mając nadzieję na doprowadzenie do wyrównania. W ostatniej minucie krążek znalazł się w bramce Zagłębia, lecz trafienie to nie zostało uznane ze względu na spalony w polu bramkowym. Pozostały czas nie przyniósł zmiany rezultatu i to Zagłębie zjechało z lodu jako zwycięzca.

W drugim pojedynku Re-Plast Unia Oświęcim pokonała Sokół Kijów 3:1. Oznacza to, że zwycięzcę turnieju poznamy dopiero po spotkaniach trzeciego dnia. Już jutro na sosnowieckim „Stadionie Zimowym” nasz zespół podejmie właśnie drużynę z Oświęcimia. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 18:00.

Zagłębie Sosnowiec – GKS Tychy 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

0:1 Mroczkowski – Łyszczarczyk, Rác (07:01)
1:1 Valtola – Salo (18:56)
1:2 Mroczkowski – Komorski, Rác (36:15) 5/4
2:2 Krawczyk – Lindgren (39:15)
3:2 Charvát – Szturc (51:32, 5/4)

Zagłębie:  Szczepkowski (Spěšný) – Charvát, Šaur; Szturc, Tyczyński, Krężołek – Stadel (4), Kotlorz; Salo, Lindgren, O. Valtola – Krawczyk, Naróg; Bernacki (2), Sikora, Nahunko – Andrejkiw, Włodara; Kozłowski, Bucenko, Karasiński oraz Łoza.

GKS Tychy:  Lewartowski  (Fučík) – Jaśkiewicz , Kaskinen; Łyszczarczyk , Rác (2), Mroczkowski  – Ciura, Pociecha; Padakin, Turkin, Korenczuk – Bryk (2), Bizacki; Gościński, Galant, Marzec – Sobecki, Ubowski; Komorski, Krzyżek oraz Bukowski

Kary: 4-6 min.

Strzały: 21-35

Sędziowali: Marcin Majta i Sebastian Kłaczyński oraz na liniach Mariusz Kucharewicz i Dariusz Pobożniak