Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Mikołaj Szczepkowski: Cieszę się z tej szansy

Mikołaj Szczepkowski: Cieszę się z tej szansy

18 lutego 2023

Mikołaj Szczepkowski rozegrał wczoraj swoje pierwsze ekstraligowe pełne spotkanie w tym sezonie. Bramkarz Zagłębia podsumował występ sosnowiczan w Katowicach,

Myślę, że możemy postrzegać to spotkanie,w którym ten punkt jest wywieziony, a nie stracony. Zagraliśmy dobry mecz, wyglądało to dobrze z tyłu. Obrońcy blokowali dużo strzałów. Trener przed tym meczem nakreślił nam założenia, które udało nam się zrealizować. Tym spotkaniem pokazaliśmy, że potrafimy grać z najlepszymi. Mieliśmy słabsze mecze jednak przed nami play-off, na który się przygotowujemy– podsumował mecz bramkarz Zagłębia, Mikołaj Szczepkowski.

„Szczepek” w tym sezonie był głównie bramkarzem MHL, spotkaniem w Katowicach zadebiutował w ekstralidze.

Dla mnie ten mecz też był ważny, gdyż to było moje pierwsze spotkanie w ekstralidze, które rozegrałem w tym sezonie. Cieszę się, że dostałem tą szansę i mam nadzieję, że ją wykorzystałem. Wydaje mi się, że wczoraj grało trochę inne Zagłębie niż to jakie widzieliśmy w tym sezonie. Trener wprowadził kilka nowych założeń taktycznych, które wdrażaliśmy. Zarówno ja jak i Sebastian pracujemy przez cały sezon by pokazać, że w razie potrzeby, że jesteśmy gotowi, by pomóc drużynie i Patrykowi – dodał młody bramkarz Zagłębia.

W niedzielę nasz zespół rozegra ostatnie spotkanie sezonu zasadniczego. Rywalem Comarch Cracovia.

Chcemy dobrze pokazać się w tym ostatnim meczu przed play-off. Wiemy, że ma być mobilizacja na trybunach. Będziemy starali się udowodnić, że Cracovia nie będzie miała łatwo z nami w nadchodzących play-off. Zadajemy sobie sprawę z tego, że taka wygrana przed najważniejszą częścią sezonu może zmotywować zespół dodatkowo – zakończył Szczepkowski.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin