Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Najmłodszy Prezes w Polskiej Hokej Lidze!

Najmłodszy Prezes w Polskiej Hokej Lidze!

16 czerwca 2023

„Ja nigdzie nie przychodzę. Ja wróciłem, wróciłem do domu” – powiedział Prezes Adrian Pietrzyk, podczas wizyty w klubie, w celu podpisania umowy.

Nowym Prezesem Klubu został 28-letni Adrian Pietrzyk. Adrian od prawie 10 lat związany jest z Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach. Obecnie pracuje tam jako pracownik naukowy oraz wykładowca.

Jest on współautorem podręczników z zakresu Marketingu Sportowego (Marketing sportowy. Profesjonalne zarządzanie sportem / pod red. Piotra Godlewskiego i Piotra Mateckiego czy Marketing sportowy, Trendy i wyzwania / red. Piotr Matecki). Wyniki jego badań z zakresu sportu publikowane były w różnych czasopismach i książkach takich jak: Economic Research-Ekonomska Istrazivanja (Taylor&Francis), Academic Review of Business and Economics czy Consumer rights protection. Threats and opportunities for enhancing consumer awareness.

Prezes Adrian Pietrzyk zawodowo związany był już z klubem w latach 2019-2021. Koordynował on sosnowiecki Klub Biznesu. Jednak jego zaangażowanie wychodziło ponad obowiązki biznesowe. Adrian zaangażowany był w działania marketingowe klubu (był on jednym z pomysłodawców oraz głównym koordynatorem wydania pamiątkowego banknotu ze ŚP. Józefem Gałeczką), współtworzył klubowe social media, czy pisał teksty o historii regionu, Zagłębia. Podczas pobytu w Zagłębiu Sosnowiec czynnie angażował się w rozwój działań społecznych – koordynując m.in. Stowarzyszenie Kibiców Niepełnosprawnych, w którym działał nawet po odejściu z Zagłębia Sosnowiec oraz angażując się w szereg akcji na rzecz sosnowieckich domów dziecka (organizator akcji pt.: „Buty dla dzieciaka”, gdzie wspólnie z Fundacją ESPA oraz Partnerskimi Klubami Biznesu, pozyskał ze źródeł zewnętrznych środki na zakup obuwia dla dzieci z sosnowieckich domów dziecka).

-Nie ukrywam, że jest to dla mnie spore wyzwanie. Z jednej strony jestem osobą z zewnątrz, bo nie pracowałem bezpośrednio w sekcji hokeja. Z drugiej strony, klub znam dobrze. Z wieloma osobami współpracowałem przy różnych projektach. Jestem z Sosnowca, tutaj się urodziłem, wychowałem i tutaj mieszkam do dziś. Otrzymując propozycję, nie wahałem się ani przez chwilę, bo nie ukrywam, że było to spełnienie moich marzeń. Odszedłem z klubu na rzecz pracy naukowej na Uniwersytecie. Wracam, bo wiem, że to szansa dla mnie, klubu i lokalnej społeczności. Mamy nową spółkę, nowe lodowisko, sukcesy reprezentacji, więc kiedy zacząć układać to wszystko, jak nie dziś. Nie przewiduję sporych roszad. Na pewno w klubie zostanie Piotr Majewski, bo nie znam drugiego tak zaangażowane człowieka w jakąkolwiek pracę na rzecz klubu. Moim celem jest budowanie klubu długofalowo. Mamy opracowany plan i chcemy się go trzymać. Sukces nie przyjdzie od razu. Chcę budować go krok po kroku, w perspektywie kilku lat, wspólnie z miastem, sztabem, zawodnikami i kibicami. Liczę na wsparcie szczególnie tej ostatniej grupy interesariuszy, bo nie ma klubu bez kibiców. Warto zaznaczyć, że powstała całkowicie nowa spółka, więc jest to olbrzymie wzywanie, bo od dziś działamy na swój rachunek, a ja biorę na siebie pełną odpowiedzialność. Na pewno przed startem sezonu będę chciał przygotować konferencję, na której przedstawię swoje plany. Będę mógł porozmawiać z kibicami i wierzę, że wspólnie będziemy realizować założone cele.

Przypominamy kilka klubów materiałów z udziałem Prezesa Adriana Pietrzyk:

Akcja buty dla dzieciaka:

https://www.youtube.com/watch?v=sFAhyok7sZI

Serce dla serca:

https://youtu.be/5FotJmyrdbk

Czekamy na was:

https://youtu.be/yUViyw2QdMg

Emisja banknotów Zagłębia Sosnowiec:

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin