Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Niesamowita inauguracja

Niesamowita inauguracja

9 września 2022

Hokeiści Zagłębia z przytupem rozpoczęli sezon 2022/2023. Po ponad dwunastu latach nasza drużyna w końcu wygrała na „Jastorze”. Jednym z bohaterów dzisiejszego spotkania był Patrik P. Spěšný , który zachował czyste konto i wybronił 38 strzałów.

Nic nie wskazywało, że końcowy rezultat będzie tak jednostronny gdyż w premierowej odsłonie to rywal niemal przez większość czasu rozgrywał krążek w tercji Zagłębia. Gospodarze stworzyli w niej kilka groźnych akcji jednak w naszej bramce dobrze spisywał się nasz nowy nabytek. W pierwszej tercji podopieczni Grzegorza ani razu nie zagrozili bramce Michała Kielera.

Po piętnastominutowej przerwie na lodzie zobaczyliśmy inne Zagłębie, które w końcu zaczęło atakować. W 30 minucie wynik spotkania otworzył Dominik Nahunko, który wykorzystał błąd Kielera i z bliska wpakował krążek do siatki. Sześć minut później na tablicy świetlnej było już 2:0 dla sosnowiczan, gdyż piękną „bombą” popisał się Damian Piotrowicz, który zmieścił krążek obok Bence Bálizsa. Ten zmienił Kielera po pierwszej bramce. Tercję zakończyło trafienie Michała Bernackiego, o którego otarł się krążek po uderzeniu z niebieskiej linii Tomasza Kozłowskiego i zaskakująco nasza drużyna prowadziła z brązowym medalistą trzema bramkami.

W ostatnie tercji sosnowiczanie kontrolowali przebieg spotkania i starali się przerywać ataki miejscowych. Na pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry gdy na ławce kar zasiadł Witalij Andrejkiw JKH zagrało bez bramkarza. Manewr ten nie przyniósł gola dla gospodarzy, a po przejęciu krążka i szybkim rajdzie wynik spotkania ustalił Nahunko.

Dla Zagłębia Sosnowiec dzisiejsza wygrana ma znaczenie podwójne gdyż po dwunastu latach wygrało na „Jastorze” jak również zwyciężyło w spotkaniu, które inaugurowało sezon. Kolejnym rywalem podopiecznych Grzegorza Klicha już w niedzielę będzie GKS Tychy. Początek spotkania na „Stadionie Zimowym” zaplanowano na godzinę 17:00.

JKH GKS Jastrzębie – Zagłębie Sosnowiec 0:4 (0:0, 0:3, 0:1)

0:1 Dominik Nahunko (30:27, 5/4)
0:2 Damian Piotrowicz – Nikita Bucenko (36:06, 5/4)
0:3 Michał Bernacki – Tomasz Kozłowski, Nikita Bucenko (38:28, 5/4)
0:4 Dominik Nahunko (56:52 – do pustej bramki)

Sędziowali: Paweł Kosidło, Rafał Noworyta (główni) – Artur Hyliński, Sebastian Iwaniak (liniowi)
Minuty karne: 10-6
Strzały: 38-22
Widzów: 280

JKH GKS (2): M. Kieler (30:27 B. Bálizs) – A. Kostek (2), O. Viinikainen; M. Urbanowicz, J. Švec (4), D. Paś – K. Górny, E. Jansons; M. Kaleinikovas, R. Freidenfelds, A. Sinegubovs – Ē. Ševčenko (2), M. Bryk; M. Korkiakoski, V. Pavlovs, Ł. Nalewajka – J. Kamienieu; R. Nalewajka, D. Jarosz, P. Pelaczyk.

Zagłębie: P. Spěšný – J. Michałowski, W. Andrejkiw (2); D. Nahunko, N. Bucenko, D. Danyłenko – M. Naróg, M. Kotlorz; P. Kogut (2), J. Rzeszutko, J. Witecki – O. Krawczyk, A. Khoperia; D. Piotrowicz, T. Kozłowski (2), K. Sikora – S. Luszniak, K. Opiłka; O. Rzekanowski, A. Dubinin, M. Bernacki.