Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Niklas Salo – Nowe wzmocnienie Zagłębia Sosnowiec!

Niklas Salo – Nowe wzmocnienie Zagłębia Sosnowiec!

7 lipca 2023

Z Bordeaux, czołowego klubu francuskiej ekstraligi (Ligue Magnus) do naszego zespołu dołączył Niklas Salo.

28-letni zawodnik z Finlandii będziemy mogli podziwiać w barwach Zagłębia Sosnowiec. Salo właśnie podpisał roczny kontrakt z naszym klubem i już niebawem dołączy do naszej drużyny.

Niklas Salo może pochwalić się bogatym doświadczeniem. Przez swoją karierę reprezentował barwy klubów w Finlandii, Szwecji, Włoszech i Francji. Był również częścią reprezentacji Finlandii w kategoriach wiekowych U16, U18 i U20, ocierając się o kadrę seniorską.

Głównym atutem filigranowego zawodnika jest jego dynamika, szybkość i technika. W jego CV można znaleźć kluby takie jak: SaPKo, Pelicans, Vimmerby HC, Kiruna AIF, Boras HC, Vipiteno (Sterzing Broncos). Rozegrał 36 spotkań w Liiga. Liczymy, że jego doświadczenie zaprocentuje.

Dołączenie Niklasa Salo do Zagłębia Sosnowiec na sezon jubileuszowy jest znaczącym wzmocnieniem naszej drużyny. Jego umiejętności i doświadczenie na pewno przyczynią się do osiągania pozytywnych rezultatów.

Cieszymy się na to, że będziemy mogli zobaczyć Niklasa Salo w akcji na nowym lodowisku, prezentującego swoje umiejętności i wkładając całe serce w grę dla Zagłębia Sosnowiec. Życzymy mu owocnego sezonu i wspólnych sukcesów w sezonie dziewięćdziesiątej rocznicy istnienia klubu.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin