Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Nowy bramkarz w Zagłębiu

Nowy bramkarz w Zagłębiu

11 listopada 2021

Szeregi Zagłębia Sosnowiec wzmocnił pochodzący z Rosji bramkarz – Andrej Filonenko, który wczoraj dołączył do drużyny.

Po przyjeździe do Polski nowy bramkarz naszego zespołu musi odbyć obowiązkową kwarantannę. W przyszłym tygodniu goalkeeper dołączy do drużyny i cyklów treningowych. Zawodnik będzie rywalizował o miejsce w bramce z Michałem Czernikiem i Marcelem Kotułą.

Oferta Zagłębia pojawiła się niespodziewanie ale szybko podjąłem decyzję o wyjeździe. Cieszę się, że udało mi się dotrzeć do Sosnowca pomimo wszystkich ograniczeń epidemiologicznych. Ze swojej strony przygotuję się i będę pracował dla dobra zespołu. Postaram się zrobić co w mojej mocy aby pomóc drużynie walczyć o jak najwyższe cele – zapowiada nowy nabytek Zagłębia Sosnowiec, Andrej Filonenko.

Andrej Filonenko oraz dyrektor hokejowego Zagłębia – Piotr Majewski.

Rosjanin dysponuje znakomitymi warunkami fizycznymi, mierzy aż 196 cm i waży 95 kilogramów. Podobnie jak były bramkarz sosnowiczan – Rafał Radziszewski – rękawicę bramkarską trzyma w prawej ręce, Filonenko to wychowanek CSKA Moskwa i ma za sobą występy w KHL. Bronił również w lidze VHL w drużynach Zvezda Moskwa czy Jużnyj Urał Orsk.

Cieszę się że do naszego zespołu dołączył Andrej. Dzięki temu będzie większa rywalizacja o miejsce w bramce. Ma świetne warunki, doświadczenie i statystyki. Mamy teraz czterech bramkarzy i tylko od nich zależy kto stanie między słupkami – przekazał dyrektor sekcji hokejowej, Piotr Majewski.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin