Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Okiem trenera: Dziękuję tym, którzy chcieli wygrać

Okiem trenera: Dziękuję tym, którzy chcieli wygrać

20 listopada 2023

Piotr Sarnik podsumował niedzielną wygraną nad Comach Cracovią.

Bardzo ważne trzy punkty zostały w Sosnowcu. Musimy je zdobywać częściej i gonić te zespoły, które są przed nami. Za dużo kar robimy w tych ostatnich meczach, a gra w osłabieniu nie wygląda najlepiej. Chciałbym podziękować zawodnikom, którzy chcieli wygrać ten mecz bo wyglądało to tak, że nie wszyscy chcieli wygrać to spotkanie – powiedział po meczu trener Zagłębia Sosnowiec, Piotr Sarnik.

W trzeciej tercji sosnowiczanie przegrywali dwoma bramkami, a ostatecznie przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Jak się przegrywa dwoma bramkami i ma się dwadzieścia minut to mówiąc potocznie zostawia się wszystko na lodzie, by zmienić ten wynik – dodał szkoleniowiec.

Zagłębie w tym niedzielnym meczu zgromadziło na swoim koncie aż 14 karnych minut. Osiem z nich na ławce odsiedział Marek Charvat.

To nie są łatwe sytuacje dla obrońców, gdyż rywal miał naprawdę szybkich napastników i ciężko też się broni te ataki. Wszyscy o tym wiedzieliśmy i byliśmy na to przygotowani. Większość kar chociażby Marka wynikało z tego, że pojawiło się chwilowe zawahanie w ataku i poszła szybka kontra. Stąd pojawiały się głównie te przewinienia– zakończył Sarnik.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin