Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Okiem trenera: Spodziewaliśmy się takiego meczu

Okiem trenera: Spodziewaliśmy się takiego meczu

7 stycznia 2023

Zagłębie Sosnowiec wygrało swój pierwszy mecz w 2023 roku pokonując Tauron Podhale Nowy Targ 4:1. Mimo, że rywalem sosnowiczan była ostatnia drużyna PHL to przez połowę czasu gry spotkanie było wyrównane.

Spodziewaliśmy, że może to być właśnie taki mecz. Było ciężko, w pierwszej tercji mieliśmy swoje sytuacje w tym dwie takie, po których powinniśmy prowadzić. Mieliśmy nawet mówiąc potocznie „setkę” jednak gol nie padł. W trudnych momentach pokazaliśmy jednak jakość tej drużyny i te bramki strzeliliśmy – podsumował pojedynek szkoleniowiec Zagłębia Sosnowiec, Grzegorz Klich.

W szeregach naszego zespołu zadebiutowało dwóch napastników ze Szwecji: Christian Blomqvist oraz Sebastian Modén Jak ich występ podsumował trener?

Pozytywnie na pewno pomogli dzisiaj drużynie i widać było, że mamy teraz cztery równe ataki, a do tej pory właśnie tego nam brakowało. Modén mógł strzelić tak naprawdę dzisiaj dwie bramki jednak jedną sytuację wybronił bramkarz, a przy drugiej krążek odbił się od poprzeczki. Asystował przy bramce Jarka więc ta pomoc już jest widoczna – zakończył Klich.