2024-08-08 18:00

Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Pewna wygrana Zagłębia

Pewna wygrana Zagłębia

19 sierpnia 2021

Grając bez pięciu podstawowych zawodników Zagłębie Sosnowiec pokonało KH Energę Toruń 5:1.

W pierwszej tercji na lodzie nie działo się zbyt wiele, a skutecznej akcji dającej prowadzenie nie wypracowała żadna z drużyn. Szansę na otwarcie wyniku pod koniec premierowej odsłony miał Mikołaj Syty, lecz nie zdołał wykorzystać rzutu karnego (obronił Michał Czernik).

Pierwsza bramka w dzisiejszym pojedynku padła w 32 minucie meczu. Szymon Luszniak wrzucił krążek za bramkę, który trafił pod kij Jakuba Blanika. Młody napastnik Zagłębia zagrał do stojącego na przedpolu Jarosława Rzeszutko, a ten z bliska dopełnił formalności. Tercja zakończyła się dwubramkowym prowadzeniem miejscowych bowiem w 37 minucie dwójkową akcję skutecznie wykończył Kamil Sikora, któremu bardzo dobrze krążek dograł Iwan Rybczik.

W 46 minucie sosnowiczanie prowadzili już trzema bramkami, gdyż gola w przewadze zdobył Nikita Mickiewicz. Defensor Zagłębia huknął z boczne linii bulika wprost w okienko. Idąc za ciosem niecałe dwie minuty później prowadzenie swojej drużyny podwyższył Andriej Dubinin, który przekierował krążek do siatki po precyzyjnym podaniu Michała Naroga.

Goście odpowiedzieli bramką na siedem minut przed końcem regulaminowego czasu gry, a Czernika z bliska pokonał Mikałaj Syty. Wynik meczu ustalił Dubinin, który trafił do siatki podczas gry w liczebnym osłabieniu.

W piątek sosnowiczan czeka kolejny pojedynek kontrolny – wyjazdowe spotkanie z GKS Katowice.

Zagłębie Sosnowiec – KH Energa Toruń 5:1 (0:0, 2:0, 3:1)

1:0 Jarosław Rzeszutko – Jakub Blanik, Szymon Luszniak (31:23)

2:0 Kamil Sikora – Iwan Rybczik (36:43)

3:0 Nikita Mickiewicz – Tomasz Kozłowski (46:30, 5/4)

4:0 Andriej Dubinin – Michał Naróg (47:39)

4:1 Mikałaj Syty (53:32)

5:1 Andriej Dubinin – Dominik Nahunko (58:15, 4/5)

Kary: Zagłębie – 8 min.(w tym 2 min. tech.), KH Energa Toruń – 12 min. (w tym 2 min. tech.)

W 20 minucie Mikołaj Syty nie wykorzystał rzutu karnego.

Zagłębie: Czernik – Naróg, Syrojeżkin; Nahunko, Dubinin, Piotrowicz – Khoperia, Mickiewicz; Sikora, Rzeszutko, Rybczik – Luszniak, Wysocki; Kasprzyk, Kozłowski, Blanik – Domogała, Opiłka; Gniewiek, Piotrowski.

KH Energa Toruń: Mölder – Szkrabaw, Kozłow; Limma, K. Kalinowski, Syty – Schafer, Skólmowski; Dołęga, Karczocha, Zając – Bajwenko, Zieliński; Wenker, Rożkow, Kogut – Olszewski, Walczak, Mazurkiewicz.