Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Pewnie z Ciarko STS Sanok

Pewnie z Ciarko STS Sanok

11 lutego 2022

Trzecie zwycięstwo z rzędu odnotowali hokeiści Zagłębia. Nasza drużyna w piątkowym meczu pokonała Ciarko STS Sanok 5:2.

Pierwsza tercja należała do gości, którzy już w drugiej minucie otworzyli wynik tego pojedynku. Po strzale z niebieskiej linii Jere Karlssona krążek wpadł do bramki obok zasłoniętego Andrieja Fiłonienki. Odpowiedź Zagłębia była natychmiastowa bowiem 19 sekund później gumę do siatki posłał Jewgienij Nikiforow. W 10 minucie goście ponownie wyszli na prowadzenie za sprawą Radosława Sawickiego. Napastnik sanoczan na raty w liczebnej przewadze zdołał pokonać bramkarza Zagłębia. Jeszcze w premierowej odsłonie goście byli ponownie bliscy szczęścia, jednak poprzeczka uratowała sosnowiczan przed stratą gola. Po drugiej stronie tafli groźne akcje przeprowadzili Jarosław Rzeszutko i Michał Bernacki jednak nie zdołali doprowadzić do remisu.

Ten pojawił się na tablicy świetlnej w 28 minucie spotkania gdy dwójkową akcję Zagłębia w pięknym stylów wykończył Nikiforow. Podopieczni Grzegorza Klicha po raz pierwszy w dzisiejszym meczu na prowadzenie wyszli w ostatniej minucie drugiej tercji, a bramkę po szybkiej kontrze w liczebnym osłabieniu zdobył Michał Bernacki. Warto wspomnieć, że w 33 minucie meczu sędziowie po analizie wideo nie uznali trafienia Sawickiego, który przeprowadził szybką kontrę w liczebnym osłabieniu.

Decydująca o losach spotkania była podwójna przewaga w 47 minucie, którą Zagłębie zamieniło na dwa kolejne gole. Najpierw na listę strzelców wpisał się Rusłan Baszyrów, a wynik spotkania strzałem po lodzie ustalił Dominik Nahunko. W ostatniej minucie goście mogli zmniejszyć dystans do rywala jednak Jakub Bukowski nie zdołał wykorzystać rzutu karnego, którego obronił Fiłonienko.

Zagłębie Sosnowiec – Ciarko STS Sanok 5:2 (1:2, 2:0, 2:0)

0:1 Jere Karlsson – Eemeli Piippo (02:07)
1:1 Jewgienij Nikiforow – Aleksandr Wasiljew, Rusłan Baszyrow (02:26)
1:2 Radosław Sawicki – Sami Tamminen, Aleksandr Mokszancew (10:33, 5/4)
2:2 Jewgienij Nikiforow – Rusłan Baszyrow, Aleksandr Wasiljew (28:19)
3:2 Michał Bernacki (39:22, 4/5)
4:2 Rusłan Baszyrow – Aleksandr Wasiljew, Jewgienij Nikiforow (46:56, 5/3)
5:2 Dominik Nahunko – Jewgienij Nikiforow, Rusłan Baszyrow (47:47, 5/4)

Sędziowali: Bartosz Kaczmarek (główny), Sebastian Kłaczyński (główny), Wojciech Czech (liniowy), Michał Żak (liniowy)
Minuty karne: 16-6
Strzały: 26-39
Widzów: 500

Zagłębie: A. Fiłonienko – M. Naróg, M. Syrojeżkin, J. Nikiforow, A. Wasiljew, R. Baszyrow – A. Khoperia, O. Jaśkiewicz, D. Nahunko, J. Rzeszutko, A. Czwanczikow – O. Krawczyk, D. Klinecký, K. Sikora, T. Kozłowski, M. Bernacki – S. Luszniak, A. Gniewek, D. Kasprzyk, A. Dubinin, J. Blanik.

Sanok: D. Salama – E. Piippo, S. Jekunen, R. Sawicki, K. Mocarski, J. Bukowski – J. Marva, J. Karlsson, T. Henttonen, S. Tamminen, A. Mokszancew – B. Rąpała, B. Florczak, M. Bielec, M. Wilusz, K. Filipek – K. Biłas, K. Olearczyk, Ł. Łyko, S. Bar, M. Biały.