2024-08-08 18:00

Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Piłkarski wynik. Czyste konto Fiłonienki

Piłkarski wynik. Czyste konto Fiłonienki

21 listopada 2021

Zagłębie Sosnowiec z kompletem punktów. Sosnowiczanie na własnym lodzie pokonali KH Energę Toruń 1:0. Zwycięskiego gola zdobył Lukas Lundvald, czyste konto zachował nowy bramkarz naszego zespołu, który wybronił 38 strzałów rywali.

Pierwotnie między słupkami Zagłębia zagrać miał Michał Czernik jednak na rozjedzie doznał kontuzji naciągnięcia wiązadeł czego efektem był debiut między słupkami Andrieja Fiłonienko. Rosjanin zaprezentował się dzisiaj kapitalnie i wybronił wszystkie 38 strzałów jakie oddali rywale w jego stronę.

Pierwsza tercja toczona była głównie pod dyktando sosnowiczan, którzy tą lekką przewagę udokumentowali trafieniem w 17 minucie meczu. W zamieszaniu pod bramką rywala najwięcej zimnej krwi zachował Lukas Lundvald, który skierował krążek za linię.

Na początku drugiej odsłony w sytuacji sam na sam znalazł się Aleksandr Wasiljew jednak trafił wprost w Conrada Möldera. Chwilę później wynik mógł podwyższyć Martin Przygodzki lecz jego strzał upadając powstrzymał jeden z defensorów gości.

W ostatniej tercji wynik nie uległ zmianie. Głównie dzięki postawie obu bramkarzy, którzy zagrali dzisiaj dobre zawody. Fiłonienko wybronił między innymi próby Roberta Arraka czy Michaiła Szabanowa. Po drugiej stronie tafli bliscy szczęścia byli natomiast Wasiljew czy Michał Bernacki. Mimo gry bez bramkarza w ostatniej minucie torunianie nie doprowadzili do remisu i to podopieczni Grzegorza Klicha mogli cieszyć się z kompletu jakże potrzebnych punktów.

Zagłębie Sosnowiec – KH Energa Toruń 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

1:0 – Lukas Lundvald – Kamil Sikora (16:35)

Sędziowali: Mateusz Krzywda, Tomasz Radzik (główni) – Kamil Korwin, Wiktor Zień (liniowi).
Minuty karne: 4-4.
Strzały: 32-38.
Widzów: 500.

Zagłębie: Fiłonienko – Naróg, Syrojeżkin; Nikiforow, Wasiljew, Bernacki – Bychawski (2), Jaśkiewicz; Przygodzki, Rzeszutko, Dubinin – Khoperia, Mickiewicz; Sikora, Kozłowski, Lundvald – Piotrowski, Luszniak, Kasprzyk

KH Energa: Mölder – Kozłow, Schafer; M. Kalinowski, K. Kalinowski, Kogut – Szkodienko, Rodionow (2); Szabanow, Arrak, Huhdanpää – Jaworski, Zieliński; Limma, Syty, Karczocha – Bajwenko; Dołęga, Rożkow, Zając