Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Piłkarski wynik na „Zimowym”

Piłkarski wynik na „Zimowym”

7 października 2022

Tylko jedna bramka padła w dzisiejszym meczu pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec i JKH GKS Jastrzębie. Niestety trafienie to padło łupem gości, którzy zainkasowali komplet punktów.

Piątkowe spotkanie stało na bardzo niskim poziomie, w którym prym wiedli goście. W szóstej minucie wynik mógł otworzyć Radosław Nalewajka jednak po jego strzale krążek odbił się od słupka. Więcej szczęścia miał w 15 minucie Mark Kaleinikovas, który wykorzystał grę swojego zespołu w liczebnej przewadze i strzałem z najbliższej odległości wyprowadził JKH na prowadzenie. Zagłębie w pierwszej tercji było bezbarwne i nie potrafiło oddać celnego strzału na bramkę rywala. W 17 minucie po akcji Jozef Šveca krążek przed linią bramkową zatrzymał Patrik Spěšný. Sędziowie po analizie wideo upewnili się, że guma nie przekroczyła linii bramkowej Zagłębia.

W drugiej tercji na lodzie nie działo się zbyt wiele. Bezradne Zagłębie nie potrafiło doprowadzić do wyrównania mimo równie słabej postawy gości. Bliski szczęścia w połowie drugiej odsłony był debiutujący w barwach Zagłębia Sosnowiec Jakub Łoza, jednak krążek po jego strzale bez problemu zatrzymał Bence Bálizs.

Ostatnia tercja nie przyniosła zmiany stylu gry obu drużyn. Zagłębie na dwie minuty przed końcem meczu miało jeszcze szansę na doprowadzenie do wyrównania jednak zbyt niemrawo wykorzystało przewagę i to hokeiści JKH cieszyli się z kompletu punktów po końcowej syrenie.

Zagłębie Sosnowiec – JKH GKS Jastrzębie 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

0:1 Mark Kaleinikovas – Maciej Urbanowicz, Josef Mikyska (14:35, 5/4)

Sędziowali: Rafał Noworyta (główny), Przemysław Gabryszak (główny), Michał Gerne (liniowy), Wojciech Moszczyński (liniowy)
Minuty karne: 10-4
Strzały: 17-38
Widzów: 400

Zagłębie: P. Spěšný – M. Naróg, M. Kotlorz, P. Kogut, T. Kozłowski, J. Witecki – A. Khoperia, W. Andrejkiw, M. Bernacki, J. Rzeszutko, D. Piotrowicz – O. Krawczyk, J. Michałowski, O. Rzekanowski, N. Bucenko, K. Sikora – S. Luszniak, K. Opiłka,J. Łoza, A. Dubinin, D. Danyłenko.

JKH GKS: B. Bálizs – O. Viinikainen, E. Jansons, M. Urbanowicz, J. Mikyska, J. Švec – Ē. Ševčenko, J. Kamienieu, M. Kaleinikovas, R. Freidenfelds, A. Sinegubovs – K. Górny, M. Bryk, M. Korkiakoski, D. Jarosz, D. Paś – M. Horzelski, J. Blanik, R. Nalewajka, Ł. Nalewajka, P. Pelaczyk.

FOTORELACJA

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin