DO MECZU POZOSTAŁO:

DNI

GODZ

MIN

2023-12-03 18:00

<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header-hokej.php</b> on line <b>263</b><br />
h<br />
<b>Warning</b>:  Illegal string offset 'alt' in <b>/home/virtualki/207183/wp-content/themes/zaglebie/header-hokej.php</b> on line <b>265</b><br />
h

Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Plaga urazów i kontuzji

Plaga urazów i kontuzji

6 listopada 2021

Nie najlepsze wiadomości docierają do nas ze sztabu medycznego naszego klubu. Po piątkowym pojedynku w Krakowie liczba kontuzjowanych bądź narzekających na urazy zawodników niestety się wydłużyła.

Już w ostatnich meczach szkoleniowiec Zagłębia musiał „łatać” skład uzupełniając go zawodnikami grającymi do tej pory w MHL. Wszystko wskazuje na to, że przed niedzielnym meczem z GKS Tychy Grzegorz Klich będzie musiał się natrudzić, by zestawić piątki na to spotkanie.

W Zagłębiu zabraknie na pewno w dalszym ciągu Damiana Piotrowicza, który w Toruniu doznał zwichnięcia lewego stawu barkowo-obojczykowego. Przewidywany czas powrotu do gry zawodnika to przy optymistycznej wersji minimum dwa tygodnie. W niedziele na lodzie nie zobaczymy nadal Jewgenij Nikiforowa, któremu zdjęto już szwy z kolana i w najbliższym tygodniu powróci do treningów.

Pech nie opuszcza również Michała Bernackiego. W piątkowym meczu z Comarch Cracovią zawodnik, który powrócił do gry po miesięcznej przerwie ponownie nie dokończył spotkania. Po ataku jednego z rywali „Misiek” doznał skręcenia stawu kolanowego. Minimalnym pocieszeniem jest fakt, że zawodnik pojawi się na treningach w przeciągu nadchodzącego tygodnia.

Od gry odpocząć musi także Martin Przygodzki. Napastnik Zagłębia w Krakowie doznał urazu zwichnięcia stawu barkowo- obojczykowego pierwszego stopnia. Optymistyczne rokowania wskazują na dwutygodniowy rozbrat z hokejem.

Po wczorajszym meczu z grymasem bólu do szatni udał się także Aleksandr Wasiljew. Rosyjski napastnik naciągnął przywodziciel lewego uda. Po jutrzejszym rozjeździe okaże się czy doświadczony zawodnik będzie mógł zagrać w spotkaniu z GKS Tychy.

W ostatnich spotkaniach w składzie sosnowiczan zabrakło również Marcela Kotuły. Zmiennik Michała Czernika powróci do gry po przerwie na kadrę gdyż zmaga się z wysiękiem w stawie kolanowym.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin