Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Polska Hokej E-liga: Walka o Puchar

Polska Hokej E-liga: Walka o Puchar

3 lutego 2022

Sezon e-ligi co prawda jeszcze się nie rozpoczął jednak sympatycy wirtualnych rozgrywek hokejowych już rywalizują w Pucharze Polski. Wśród nich znalazł się także reprezentant Zagłębia Sosnowiec.

W e-turnieju o Puchar Polski rywalizuje 16 najlepszych drużyn sezonu ligowego 2020/2021. Naszą drużynę podobnie jak rozgrywkach ligowych reprezentuje hokeista – Patryk Jarosz występujący na co dzień w MHL.

W pierwszej rundzie „Jarka” pokonał w obu pojedynkach(w rundzie gra się mecz i rewanż – przyp.) drużynę Dragons Gdańsk reprezentowaną przez Huberta Worwę 6:2, 6:2. Jarosz czeka w drugiej rundzie na przeciwnika, którym będzie zwycięzca pary: Prorink Stars i Bombers Malbork.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Zagłębie debiutowało w rozgrywkach e-ligi. Po pokonaniu w pierwszej rundzie drużyny z Torunia 4:2 zespół sosnowiczan w ćwierćfinale play-off przegrał z Ski Ishockey Oslo 2:4.

Ubiegły sezon zasadniczy Jarosz zakończył na pierwszym miejscu i pewnie awansował do play-off. Niestety tam musiał uznać wyższość przeciwnika. Nasz „team” został rozstawiony w dywizji drugiej.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin