Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Polska Hokej e-Liga: Zagłębie walczy o puchar

Polska Hokej e-Liga: Zagłębie walczy o puchar

2 marca 2022

Wirtualne rozgrywki Pucharu Polski wkraczają w decydujący etap. Do półfinału rozgrywek awansował Patryk Jarosz reprezentujący nasz klub.

Jarosz w ćwierćfinale pokonał Bombers Malbork w dwóch meczach (4:3 d. i 5:4) i czeka na swojego rywala (Gazda Team Nowy Targ lub STS UKS Niedzwiadki MOSiR Sanok). Drugą parę półfinałową tworzą drużyny Tauron Podhale Nowy Targ i AKH Hokejka Harmęże.

W e-turnieju o Puchar Polski rywalizuje 16 najlepszych drużyn sezonu ligowego 2020/2021. Naszą drużynę podobnie jak rozgrywkach ligowych reprezentuje hokeista – Patryk Jarosz występujący na co dzień w MHL.

W pierwszej rundzie „Jarka” pokonał w obu pojedynkach(w rundzie gra się mecz i rewanż – przyp.) drużynę Dragons Gdańsk reprezentowaną przez Huberta Worwę 6:2, 6:2.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Zagłębie debiutowało w rozgrywkach e-ligi. Po pokonaniu w pierwszej rundzie drużyny z Torunia 4:2 zespół sosnowiczan w ćwierćfinale play-off przegrał z Ski Ishockey Oslo 2:4.
Ubiegły sezon zasadniczy Jarosz zakończył na pierwszym miejscu i pewnie awansował do play-off. Niestety tam musiał uznać wyższość przeciwnika. Nasz „team” został rozstawiony w dywizji drugiej.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin