Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Przełamani przez Podhale

Przełamani przez Podhale

31 stycznia 2023

Zagłębie Sosnowiec przerwało fatalną passę Podhala, które nie wygrało kolejnych 29 pojedynków z rzędu. „Górale” pokonali dzisiaj na własnym lodzie naszą drużynę 5:3.

Na ławce trenerskiej Zagłębie w Nowym Targu zabrakło dzisiaj Grzegorza Klicha, którego zastąpił podczas spotkania Marcin Kozłowski. Grający bez swojego głównego sternika sosnowiczanie już w trzeciej minucie stracili pierwszego gola. Jego Kudzin przejechał wzdłuż naszej bramki i posłał krążek przy słupku. Zagłębie odpowiedziało trafieniem w 13 minucie, a strzałem z niebieskiej linii popisał się Damian Piotrowicz. Wynik tercji na 2:1 dla Zagłębia ustanowił w końcówce Jakub Michałowski, który Oskara Polaka strzałem zza linii bulikowej.

Druga odsłona podobnie jak we wcześniejszych meczach była fatalna w wykonaniu sosnowiczan, którzy stracili w niej trzy gole, a nie zdobyli żadnego. Do wyrównania w 25 minucie doprowadził Luka Zorko wykorzystując grę w liczebnej przewadze. W 32 minucie gospodarze wyszli ponownie na prowadzenie za sprawą Ołeksij Worony, który posłał krążek obok interweniującego Sebastiana Lipińskiego. Tervję zakończyło trafienie Rene Svitany.

Hokeiści Zagłębia na trzecią odsłonę wyszli raczej nie w pełni skoncentrowani bowiem już w 48 sekundzie gola zdobył Worona, który w zamieszaniu pod bramką zdołał skierować krążek z linię bramkową. Mimo, że kolejne minuty należały do sosnowiczan to żaden z nich nie zdołał pokonać Pawła Bizuba, który od drugiej odsłony wjechał do bramki „Szarotek”. Taki stan utrzymywał się do ostatniej minuty, gdyż wtedy rozmiary porażki zmniejszył Jakub Witecki. Był to jednak gol na tzw. otarcie łez.

TAURON KH Podhale Nowy Targ – Zagłębie Sosnowiec 5:3 (1:2, 3:0, 1:1)

1:0 Jegor Kudzin – Mychajło Czikancew (03:03)
1:1 Damian Piotrowicz – Witalij Andrejkiw (12:16, 5/4)
1:2 Jakub Michałowski – Damian Piotrowicz (19:45)
2:2 Luka Zorko – Ołeksij Worona (24:36, 5/4)
3:2 Ołeksij Worona – Martin Przygodzki, René Svitana (31:22)
4:2 René Svitana – Martin Przygodzki, Ołeksij Worona (34:22)
5:2 Ołeksij Worona – Luka Zorko (40:48)
5:3 Jakub Witecki – Jarosław Rzeszutko (59:15)

Sędziowali: Patryk Kasprzyk, Mateusz Bucki (główni) – Artur Hyliński, Dariusz Pobożniak (liniowi)
Minuty karne: 4-14
Strzały: 28-44
Widzów: 200

Podhale (2): O. Polak (P. Bizub) – D. Tomasik, J. Kudzin; J. Worwa, B. Neupauer, M. Czikancew – O. Ałeksandrow, L. Zorko; M. Przygodzki, O. Worona, R. Svitana (2) – K. Wikar, B. Wsół; M. Soroka, W. Bochnak, A. Słowakiewicz – J. Malasiński.

Zagłębie: S. Lipiński – A. Khoperia, L. Motloch (4); J. Witecki, J. Rzeszutko, P. Kogut – M. Naróg, M. Kotlorz; A. Pawlenko, C. Blomqvist (2), T. Friberg – W. Andrejkiw, K. Opiłka; K. Sikora (2), T. Kozłowski, M. Bernacki – J. Michałowski (4), O. Krawczyk; D. Piotrowicz, N. Bucenko (2), D. Nahunko.