Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Sezon zasadniczy zakończony

Sezon zasadniczy zakończony

19 lutego 2023

W ostatnim meczu sezonu zasadniczego hokeiści Zagłębia przegrali na własnym lodzie z Comarch Cracovią 1:6. Honorowego gola dla naszej drużyny zdobył Lukáš Motloch.

Po dwóch tercjach i poprawnej grze Zagłębia nic nie wskazywało na to, że ten końcowy wynik zakończy się aż taką różnicą bramek. Jako pierwsi do siatki rywala trafili goście, a na listę strzelców wpisał się Patryk Wronka. W odpowiedzi dwie minuty później krążek zza linii bulika tuż nad lodem posłał Lukáš Motloch, a krążek do bramki przepuścił Rok Stojanovič. Tercja zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem przyjezdnych, a bramkę dającą prowadzenie „Pasom” zdobył Alan Łyszczarczyk, który przeprowadził szybką kontrę.

Druga tercja nie przyniosła zmiany rezultatu. Mimo, że w jej kocówce przeważali goście to Zagłębie w końcu pozbyło się syndromu drugiej tercji, w której rywale często wypracowywali przewagę w trakcie sezonu.

Niestety poprawna gra Zagłębia skończyła się w ostatniej tercji, podczas której Cracovia czterokrotnie znalazła sposób na pokonanie Mikołaja Szczepkowskiego. Jako pierwszy uderzeniem w okienko popisał się Damian Kapica, a 50 sekund później krążek pod poprzeczkę wpakował Roman Graborenko. Dwie minuty później po interwencji „Szczepka” krążek znalazł się przed bramką, do którego dopadł Kapica. Napastnik gości podał od razu na drugi słupek do Wronki, a ten dopełnił formalności. Ten sam zawodnik na sześć minut przed końcem meczu pięknym strzałem z półobrotu ustrzelił hat-tricka.

Zagłębie Sosnowiec – Comarch Cracovia 1:6 (1:2, 0:0, 0:4)

0:1 Patryk Wronka – Jakub Šaur (06:23, 5/4)
1:1 Lukáš Motloch – Nikita Bucenko, Tomasz Kozłowski (07:39)
1:2 Alan Łyszczarczyk – Roman Graborenko (12:42)
1:3 Damian Kapica – Vojtěch Polák, Patryk Wronka (45:16)
1:4 Roman Graborenko – Erik Němec, Alan Łyszczarczyk (46:06)
1:5 Patryk Wronka – Damian Kapica, Vojtěch Polák (48:34)
1:6 Patryk Wronka – Vojtěch Tomi (54:53)

Sędziowali: Tomasz Radzik (główny), Rafał Noworyta (główny), Michał Gerne (liniowy), Wojciech Moszczyński (liniowy)
Minuty karne: 10-4
Strzały: 33-34
Widzów: 600

Zagłębie: M. Szczepkowski – L. Motloch, M. Kotlorz, C. Blomqvist, T. Friberg, D. Nahunko – W. Andrejkiw, M. Naróg, A. Pawlenko, N. Bucenko, T. Kozłowski – A. Khoperia, O. Krawczyk, J. Witecki, J. Rzeszutko, D. Piotrowicz – M. Piotrowski, A. Gniewek, A. Dubinin, K. Sikora, P. Kogut.

Cracovia: R. Stojanovič – S. Kinnunen, M. Luoto, M. Kasperlík, R. Rác, R. Sawicki – J. Šaur, M. Bdžoch, P. Wronka, V. Polák, D. Kapica – P. Husák, R. Graborenko, E. Němec, M. Račuk, A. Łyszczarczyk – D. Krejčí, A. Dziurdzia, S. Brynkus, M. Michalski, V. Tomi.