Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Sparing na plus

Sparing na plus

28 grudnia 2022

W środowym sparingu hokeiści Zagłębia Sosnowiec pokonali po rzutach karnych JKH GKS Jastrzębie. W szeregach Zagłębia mogliśmy już zobaczyć pochodzącego ze Szwecji napastnika – Sebastiana Modéna.

Mimo, że był to sparing to na lodzie nie brakowało ostrych starć. Niestety po jednym z nich dość mocno ucierpiał Michał Bernacki, który ponownie doznał kontuzji barku. Z kolei w drużynie gości ucierpiał Dominik Paś, któremu pod koniec meczu lekarz musiał zszyć pękniętą skórę na nosie.

Samo spotkanie było dość wyrównane, a sosnowiczanie po czterech minutach prowadzili dwoma bramkami. Najpierw krążek do bramki skierował Jarosław Rzeszutko, zaś chwile późnij akcję strzałem po lodzie wykończył Damian Piotrowicz. W ósmej minucie goście nawiązali kontakt za sprawą Radosława Nalewajki, który zbił krążek do bramki po nastrzeleniu z niebieskiej linii. Do wyrównania w 24 minucie doprowadził Antons Sinegubovs, który wyjechał zza bramki i znalazł miejsce, by trafić do siatki. Wcześniej bliski szczęścia był jeszcze Andrej Dubinin jednak krążek po jego strzale odbił się od słupka. Kolejne minuty nie przyniosły rozstrzygnięcia i spotkanie zakończyło się remisem. Zwycięzcę wyłoniły rzuty karne. Po stronie Zagłębia swoje próby wykorzystali Kacper Opiłka i Michał Naróg zaś w drużynie gości Jozef Švec.

Rewanż zostanie rozegrany jutro na „Jastorze”. Początek meczu zaplanowano na godzinę 17:00.

Zagłębie Sosnowiec – JKH GKS Jastrzębie 3:2 k. (2:1, 0:1, 0:0 – 2:1 k)

Bramki:

1:0 Rzeszutko – Piotrowicz 0.47
2:0 Piotrowicz – Witecki 3.53
2:1 Nalewajka R. 7.59
2:2 Antons Sinegubovs 23.39
3:2 Michał Naróg (decydujący rzut karny)

Zagłębie: P. Spěšný (od 34 min S.Lipiński) – M. Naróg, A. Gniewek, P. Kogut, T. Kozłowski, D. Nahunko – A. Khoperia, W. Andrejkiw, J. Witecki, J. Rzeszutko, D. Piotrowicz – O. Krawczyk, J. Michałowski, A. Pawlenko, N. Bucenko, A. Dubinin – S. Luszniak, K.Opiłka, S. Modén , K. Sikora, M. Bernacki.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin