Strona główna / Hokej Aktualnosci / Aktualności / Spotkanie z Olimpijczykami

Spotkanie z Olimpijczykami

21 lutego 2024

🏒 Palac Muzeum Schoena w Sosnowcu wraz z grupą kibiców hokeja Socios 1933 zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z uczestnikami zimowych igrzysk olimpijskich w Sarajewie (Jugosławia 1984), Calgary (Kanada 1988) i Albertville (Francja 1992) – Markiem Cholewą, Jarosławem Morawieckim i Krzysztofem Podsiadło.

🏒Spotkanie poprowadzi Krzysztof Wojtanowski – kronikarz sekcji hokejowej Zagłębia Sosnowiec i wielki pasjonat tej dyscypliny sportu.

🏒Zaproszeni goście opowiedzą o sportowych zmaganiach polskiej reprezentacji, barwnym życiu w miasteczkach olimpijskich, osobistych doświadczeniach i emocjach towarzyszącym rozgrywkom.

🏒Wydarzenie wzbogaci prezentacja oryginalnych olimpijskich koszulek polskiej reprezentacji, ze zbiorów kolekcjonerskich Emanuela Zielosko.

🏒 Jednocześnie podczas spotkania będzie możliwość zakupu nowości wydawniczej Muzeum – książki „W ślad za krążkiem. 90 lat hokeja w Sosnowcu. 1933-2023”. Publikacja stanowi hołd oddany drużynie hokejowego Zagłębia Sosnowiec oraz sportowemu duchowi miasta. Poświęcona jest osobom, które tworzyły klub i były z nim na dobre i złe. Odnajdziemy w niej historie zawodników, trenerów, działaczy i kibiców. „W ślad za krążkiem…” to nie tylko kronikarski zapis najważniejszych faktów związanych z Sekcją, ale także wspomnienia mówiące o rywalizacji, sukcesach i porażkach, miłości do drużyny i przyjaźniach na całe życie.

🏒 Książkę od jutra będzie można zakupić w siedzibie Muzeum, a wkrótce też na naszym profilu muzeum na Allegro!

🎟Wstęp wolny, rezerwacja niekonieczna!

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin